wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna swojego dał” (J 3,16).

W Boże Narodzenie Kościół wspomina prawdę, że jednorodzony i odwieczny Syn Boży stał się człowiekiem i przyjął śmiertelną ludzką naturę. - Prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia polega na spotkaniu z Jezusem, a nie tylko na komercji i konsumpcji – zauważał ks. dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Łomży.

W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę, która jest jednocześnie IV niedzielą Adwentu. Msze święte w większości świątyń będą sprawowane jedynie do południa, a wieczorne odwołano, ponieważ jest to czas tradycyjnej wieczerzy wigilijnej w rodzinach.
- Ponieważ Wigilia wypada w niedzielę, nie obowiązuje nas post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i zachować postny charakter całego dnia i Wieczerzy – przekazywał wiernym w  ogłoszeniach parafialnych ks. dr Wojciech Nowacki. Prosił, aby zadbać o tradycyjny, chrześcijański charakter wigilijnej wieczerzy, a po wieczerzy nie włączać telewizji, lecz zatrzymać się na wspólnym śpiewie kolęd. - Wieczerzy wigilijnej nie godzi się profanować używaniem alkoholu – mówił kapłan.
Także Ojcowie Kapucyni z Łomży zachęcali do pielęgnowania wigilijnego pięknego zwyczaju czytania Ewangelii, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń, okazywania szczególnego miłosierdzia, wybaczenia sobie nawzajem krzywd oraz wspólnego zasiadania do stołu i śpiewania kolęd. Przypominali również o potrzebie "przygotowania się do Świąt otwierając się na Boże Miłosierdzie w Sakramencie Pokuty i Pojednania". Księża w konfesjonałach posługiwać będą we wszystkich świątyniach w mieście. W Katedrze ksiądz proboszcz zaprasza osoby, które zechcą jeszcze pojednać się z Bogiem w sobotę w od godz. 10.30 do 12.30 i po południu od 16 do 18.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0