piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

Słowiańskie brzmienie i energia Cleo rozgrzeją do czerwoności w sylwestra na Starym Rynku?

Cztery lata temu piosenką i teledyskiem „My Słowianie” Donatan i Cleo trafili na szczyty list przebojów i popularności muzycznej w Polsce. Oni nie są już duetem, ale oboje tworzą i występują. Cleo ma być gwiazdą tegorocznego sylwestra w Łomży. Zabawa na Starym Rynku ma być gorąca i huczna... Prezydent miasta na imprezę planuje wydać znacznie więcej niż pochłonęły dwa poprzednie miejskie sylwestry łącznie.

Cleo kadr z klipu "My Słowianie" Donatan Cleo
Cleo kadr z klipu "My Słowianie" Donatan Cleo

Noworoczna impreza pod chmurką w Łomży prawdopodobnie zacznie się o godzinie 21.00, gdy na scenie ma się pojawić „łomżyńska gwiazda”, czyli solista lub zespół wyłoniony w konkursie, który ogłosił ratusz. Do wygrania - poza koncertem - jest też 2 tys. zł honorarium.
- W przypadku braku wyłonienia zwycięzcy impreza rozpocznie się o godzinie 22:00 – zapowiada już Daniluk. 
Wówczas na scenie mają pojawić się zawodowcy. Jako pierwszy publiczność rozgrzewać ma zespół disco polo Mejk, a po nim rockowy zespół Farba. Z nimi zabawa ma upłynąć do samej północy, gdy zaplanowane pokaz laserowy i życzenia noworoczne. Dopiero po nich na scenie pojawi się główna gwiazda sylwestrowej zabawy Cleo zapewniająca słowiańskie brzmienie i energię rozgrzeją do czerwoności. Piosenkarka znana jest przede wszystkim z przebojów nagrywanych kilka lat temu w duecie do Donatanem „My Słowianie” czy „Brać”, ale z powodzeniem nagrywa także własne przeboje – np. Mi-Sie. Ostatnio lansuje nagraną dla Coca-Cola piosenkę "Coraz bliżej święta". 
Godzinny występ Cleo na Starym Rynku nie będzie ostatnim elementem witania w Łomży Nowego Roku 2019. Po niej na scenie ma pojawić się jeszce Maestro Chives, który udanie łączy dzięki skrzypiec i elektroniczne brzmienie, a jego covery znanych klubowych utworów robią furorę w sieci.  

Ile to będzie kosztowało?

Według podawanych przez ratusz danych na sylwestra 2015 miasto Łomża miało budżet 70 tys. zł, a na sylwestra 2016 około 80 tys. zł. Teraz Grzegorz Daniluk z ratusza informuje, że całkowity szacunkowy koszt tegorocznej Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej to 178 tysięcy złotych. Impreza ma nie być w całości sfinansowana z budżetu miasta. 
- W chwili obecnej od sponsorów pozyskaliśmy łącznie kwotę 24 600 zł – podaje Daniluk. - W dalszym ciągu prowadzimy rozmowy z kilkoma przedsiębiorcami.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0