czwartek, 19 kwietnia 2018 napisz DONOS@

23-latek pobił 15-latka

Po dwóch tygodniach od zdarzenia policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który przy ul. Pięknej w Łomży uderzył 15-latka. Sprawcą okazał się 23-letni mieszkaniec Łomży. - Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu – podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży zaznaczając, że za uszkodzenie ciała nieletniego będzie on odpowiadał przed sądem.

Ul. Piękna
Ul. Piękna

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu dwa tygodnie temu przy ul. Pięknej w Łomży. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ciała 15-latka. Sprawca uderzył chłopaka powodując u niego obrażenia głowy. 
Jak podaje Szlesińska w wyniku intensywnej pracy, łomżyńscy kryminalni ustalili osobę mogącą mieć związek z tym zdarzeniem. 23-letni mieszkaniec Łomży podejrzewany o przestępstwo został wczoraj zatrzymany, usłyszał zarzut i przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. Sprawą zajmie się teraz sąd.

Zgodnie z art. 157 kodeksu karnego kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.  Jeśli spowodowane naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwa dłużej niż 7 dni, kara jest łagodniejsza - to grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0