niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Potrącona na przejściu dla pieszych

Kobieta, pielęgniarka z łomżyńskiego szpitala, została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych prowadzącym przez Aleję Piłsudskiego przy wjeździe do szpitala. Ranna – ze złamaną nogą - została zabrana przez ekipę karetki pogotowia na izbę przyjęć. Policja podaje, że był to kolejny wypadek w tym miejscu.

Do wypadku doszło około godz. 6.50. Kierowcy mówią, że było jeszcze szarówka, ale oświetlenie uliczne było już wyłączone. Kobieta była na przejściu dla pieszych, gdy uderzył w nią ford focus. Policja podaje, że kierowca był trzeźwy, ale prawdodpodbnie nie dostosował prędkości jazdy do warunków i widoczności.

Skrzyżowania Alei Piłsudskiego z drogą wjazdową do szpitala to najbardziej niebezpieczne miejsce w mieście. Nawracają tu także kierowcy, który z oddalonej o około 100 metrów ul. Kazańskiej chcieliby jechać w lewą stronę dlatego bardzo często dochodzi tu do stłuczek i wypadków. Władze miasta od dłuższego czasu obiecują wprowadzenie zmian w organizacji ruchu i kilka przebudów tego odcinka Piłsudskiego m.in. budowę nowego ronda na wjeździe do szpitala i sygnalizacje świetlną na skrzyżowaniu z Kazańską. Początkowo obiecywano, że wszystko zostanie zrobione do końca tego roku. Przed miesiącem prezydent Mariusz Chrzanowski przyznawał, że to się nie uda. Zapewniano, że skrzyżowanie z ul. Kazańską będzie przebudowane najpóźniej do końca marca przyszłego roku. Kilka dni temu ratusz ogłosił przetarg na to zadania, ale termin to koniec maja. 
- Okazuje się, że przy wykonywaniu prac trzeba będzie przełożyć magistralę gazową, na co możemy nie uzyskać pozwolenia w okresie zimowym – tłumaczy Łukasz Czech z ratusza.
Kiedy przy szpitalu miałoby zostać zbudowane rondo – tego nie wiadomo. Miejscy urzędnicy podają, że realizacja planowana jest w przyszłym roku, ale konkretne terminy na tym etapie nie są jeszcze znane.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0