piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

Najlepszy Nauczyciel Przedsiębiorczości w SP 10 w Łomży

Po raz czwarty Zofia Rusiłowicz - Kleczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im Jana Pawła II w Łomży znalazła się wśród najlepszej szesnastki polskich nauczycieli przedsiębiorczości w roku szkolnym 2016/2017. Łomżyńska pedagog zdobyła tytuł „Najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości” w województwie podlaskim.

Dyplom i gratulacje Zofia Rusiłowicz - Kleczyńska odbierała podczas specjalnej gali zorganizowanej przez Narodowy Bank Polski i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Uroczystość odbywa się raz w roku i stanowi okazję do podsumowania całorocznej pracy nauczycieli należących do Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS, którzy w minionym roku szkolnym 2016/2017 realizowali projekty edukacyjne NBP w zakresie ekonomii i przedsiębiorczości. Podczas Gali wręczane są nagrody najbardziej przedsiębiorczym nauczycielom w poszczególnych województwach oraz najlepszym zespołom uczniowskim. Na uroczystość zostało zaproszonych kilkadziesiąt reprezentacji szkolnych z całej Polski. Dla Zofii Rusiłowicz – Kleczyńskiej wyróżnienie jest efektem pracy młodzieżą  angażującej się w działania związane z tematyką ekonomii. Gimnazjaliści z PG 2 w ubiegłym roku szkolnym realizowali kilka projektów inicjowanych przez Narodowy Bank Polski między innymi „Otwarta Firma” czy „Ekonomia na co dzień”, „Młodzi przedsiębiorczy” czy „Światowy dzień przedsiębiorczości”. 
- Warto obalać mity związane z powiedzeniem, że przedsiębiorczość jest trudna – mówi Zofia Rusiłowicz - Kleczyńska. - Przedsiębiorczość dotyczy każdego z nas, nawet wtedy, kiedy włączamy kontakt światła w pokoju, jak odkręcamy kran z wodą to już przeliczamy finanse, nawet wtedy, gdy zachorujemy - przeliczamy nasze wydatki na leki. Ale na ile chcemy zmiany, to zależy od każdego z nas.  Mam przekonanie, że dzięki zaangażowaniu w kreatywne działania, kształtuję pozytywne postawy przedsiębiorcze wśród najmłodszych uczniów -  dodaje. 
Opiekun Szkolnego Koła Przedsiębiorczości nr 297, razem z podopiecznymi, ma na swoim koncie już kilkadziesiąt zrealizowanych projektów i programów. Na tegoroczną Galę zaproszony został również Tomasz Dąbrowski, absolwent szkoły, wieloletni promotor działań przedsiębiorczych i były lider Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości, obecnie student  Państwowej Wyższej Szkoły  Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0