niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Więcej pieniędzy na drogę do Nowogrodu

O 20 milionów złotych zwiększają władze województwa limit środków na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród. Nowa kwota znalazła się już w materiałach przesłanych radnym województwa przed przyszłotygodniową sesją Sejmiku. Zwiększenie przez zarząd województwa limitu z 38 mln zł do 58 mln zł pozwala mieć nadzieję, że Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich niebawem rozstrzygnie przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Przetarg na rozbudowę drogi Łomża - Nowogród wraz z obejściem Starych Kupisk, które zaprojektowano po stronie północnej miejscowości, ogłoszono w lipcu. Termin zakończenia prac wyznaczono wówczas maksymalnie na listopad 2019 roku. Gdy we wrześniu PZDW otwierała koperty z ofertami informował, że na to zadanie przeznacza kwotę 33 mln 810 tys. zł „z możliwością pozyskania dodatkowych środków”. Okazało się, że to dużo poniżej wyceny dokonanej przez  konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictw Komunikacyjnego z Łomży, UNIBEP S.A. z siedzibą w Bielsku Podlaskim, oraz BIK-PROJEKT z Łomży, które jako jedyne złożyło ofertę. Ich cena za przebudowę drogi to 53 mln 392 tys. 409,46 zł. 
Już kilka tygodni temu przedstawiciele władz województwa informowali o możliwym zwiększeniu środków na to zadnie. Jeszcze miesiąc temu w limicie finansowym na zadania inwestycyjne w budżecie województwa podlaskiego przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 645 Nowogród – Łomża limit środków wynosił 38 mln zł. W przesłanym teraz do radnych województwa nowym dokumencie ten limit wynosi już 57 mln 951 tys. 766 zł. 

Inne zadanie inwestycyjne z region - przebudowa drogi wojewódzkiej nr 677 Łomża – Śniadowo w dalszym ciągu ma limit środków po poziomie 40 mln zł, podczas gdy na rozstrzygnięcie lipcowych przetargów na rozbudowę tej drogi i budowę obwodnicy Konarzyc potrzeba o ponad 50 mln zł więcej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0