poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Awans sędzi

Sędzia Agnieszka Karwowska, jedna z trzech sędziów wydziału karnego Sądu Rejonowego w Grajewie, została powołana przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisku prezesa Sądu Rejonowego w Augustowie. To tylko jedna z kilku zmian we władzach sądów w apelacji białostockiej, o których wczoraj wieczorem poinformowało ministerstwo. Powodem zmian ma być powolność sądzenia.

Ministerstwo Sprawiedliwości uzasadniają dokonane zmiany w sądach okręgu suwalskiego i białostockiego podaje, że wcześniejsze analizy wykazały, że sędziowie Sądu Okręgowego w Białymstoku oraz Sądu Okręgowego w Suwałkach rozpatrują nawet o prawie 30 procent mniej spraw niż sędziowie z innych sądów okręgowych apelacji białostockiej, co przekłada się na najniższą liczbę spraw zakończonych przez jednego sędziego. 

W celu poprawienia wyników Sądu Okręgowego w Suwałkach wczoraj została odwołana prezes tego sądu Danuta Poniatowska, a dziś stanowisko to objął sędzia Jacek Sowul. 
Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Białymstoku z została sędzia Jolanta Korwin-Piotrowska, która zastąpiła odwołanego prezesa sędziego Przemysława Wasilewskiego.
- Ocena efektywności pracy sądów wykazała również, że sądy rejonowe w Białymstoku i Augustowie zajęły dalekie miejsca w wykazie pod względem stopnia opanowania wpływu – podało Ministerstwo Sprawiedliwości, uzasadniając, że „dlatego dla poprawy tej sytuacji” w Sądzie Rejonowym w Białymstoku stanowisko prezesa w miejsce sędzi Katarzyny Anny Dąbrowskiej-Doroszczyk objęła sędzia Beata Gnatowska, a na stanowisku prezesa Sądu Rejonowego w Augustowie sędzię Jolantę Dubińską-Francke zastąpił sędzia Agnieszka Karwowska z Sądu Rejonowego w Grajewie. 
Jak podkreśla sędzia Jan Leszczewski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Karwowska, która od kilkunastu lat sądziła w Sądzie Rejonowym w Grajewie pochodzi i mieszka w Augustowie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0