piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

Straciła 10 tysięcy dolarów

83-latka z Zambrowa straciła ponad 10 tysięcy dolarów, gdy nieznany mężczyzna podając się za policjanta telefonicznie poinformował ją, że pieniądze na koncie są zagrożone, a przestępcy chcą je przelać na swoje konta używając fałszywych dokumentów. Twierdził, że on rozpracowuje grupę przestępczą, prosząc kobietę, aby mu w tym pomogła.

Oszust instruował rozmówczynię, że ma pobrać pieniądze z konta, a następnie zostawić je w umówionym miejscu. Starsza kobieta tak zrobiła. Pobrała z konta kwotę 10700 dolarów i pozostawiła w kopertach tam gdzie chciał rzekomy policjant. Pieniądze zniknęły, a kobieta zorientowała się, że została oszukana. 
Policjanci ponownie ostrzegają przed przestępcami, którzy chcą wyłudzić pieniądze. Ofiarami oszustw „na policjanta” czy „na wnuczka” stają się najczęściej osoby starsze i samotne. Przypominają, że nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy też nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami.

Jak się okazało w środę, gdy została oszukana 83-latka, oszuści kobieta i mężczyzna kontaktowali się także z innymi mieszkańcami miasta. Za każdym razem podając się za funkcjonariuszy Policji i Centralnego Biura Śledczego informowali rozmówców, że pieniądze na ich kontach bankowych są zagrożone. Większość seniorów nie dała się oszukać.

Policjanci proszą, aby we wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0