poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Gwałciciel z Łomży?

- Trwają czynności z osobą poszkodowaną i z zatrzymanym sprawcą – mówi Karolina Szulkowska, Prokurat Prokurator Rejonowy. Chodzi o zdarzenie do którego miało dojść w poniedziałek wieczorem w Łomży. Postępowanie prowadzone dotyczy popełnienia „innej czynności seksualnej”, a poszkodowaną jest 17-letnia dziewczyna.

Prokurator Szulkowska zasłaniając się dobrem prowadzonego postępowania, które jest we wczesnej fazie, nie ujawnia informacji na temat zdarzenia. Podaje jedynie, że postępowanie prowadzone jest w kierunku artykułu 197 paragraf 2 kodeksu karnego. To artykuł dotyczący gwałtu. Paragraf 2 dotyczy doprowadzenia innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności. Sprawca takiego czyny podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Z danych policyjnych wynika, że w Polsce na przestrzeni ostaniach lat wszczynano rocznie ponad 2400 postępowań dotyczących zgwałceń. Liczba przestępstw stwierdzonych  jest znacznie niższa i w ubiegłym roku wyniosła w skali kraju 1383 przypadki. To o ponad 200 więcej niż rok wcześniej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0