środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

20-latek podejrzany o podrabianie pieniędzy

Kierowca kupując paliwo na stacji zapłacił banknotem pięćdziesięciozłotowym i nie czekając na resztę, wyszedł. Okazało się, że banknot był fałszywy, ale gdy kasjerka zorientowała się o tym, mężczyzny już nie było. Zaalarmowani policjanci z Kolna ustalili, że w jednym z marketów w tym mieście również zapłacono falsyfikatem o tym samym numerze seryjnym. Już następnego dnia po tym zdarzeniu kryminalni ustalili dane jak się okazało miejscowego fałszerza.

Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Młody mężczyzna sfałszował banknoty drukując na domowej drukarce kilka sztuk. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty podrabiania banknotów oraz wprowadzania ich do obrotu do których – jak informują policjanci – przyznał się. Śledczy wiedzą, że fałszywki trafiły na stację pali i do marketu, ale 20-latek płacił nimi między innymi na miejscowym rynku i śledczy z Kolna wyjaśniają gdzie jeszcze mogły trafić podrobione pieniądze.
Wczoraj sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o zastosowaniu wobec 20-latka środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania, na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 5 lat pozbawienia wolności albo kara 25 lat pozbawienia wolności.

Foto: Zatrzymany przez policję 20-latek, który podrabiał banknoty (fot. KPP Kolno)
Foto: Drukarka na której 20-latek fałszował banknoty (fot. KWP Białystok)
Foto: Banknoty wydrukowane przez 20-latka (fot. KWP Białystok)
Foto: Banknoty wydrukowane przez 20-latka (fot. KWP Białystok)

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0