poniedziałek, 23 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Pieniądze na polne drogi

Gmina Piątnica dostała 90 tys. zł, a Wizna 52 tys. zł. Pieniądze to dofinansowanie z budżetu województwa inwestycji związanych z modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Samorząd województwa przyznał dotacje 27 gminom o łącznej wartości ponad 1,7 mln zł. Pokryją one do 50% wartości inwestycji.

Gmina Piątnica z dotacją z marszałkostwa przeprowadzi modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych, położonej w obrębie wsi Olszyny. Droga ma zostać wykonana do 21 października. Na terenie gminy Wizna modernizację przejdzie droga do gruntów w obrębie wsi Kramkowo. 
Środki przeznaczone na dofinansowanie samorządów gminnych na modernizacje dróg dojazdowych do gruntów rolnych - pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. Władze województwa podlaskiego podkreślają, że środki te stale rosną. W 2013 r. przyznano dotację dla 13 gmino, na łączną kwotę 720 tys zł. Przed rokiem dotacja dla 22 gmin wyniosła 1 mln 61 tys. zł, a w tym roku dla 27 gmin 1 mln 747 tys.  901 zł. 
- Może nie jest to zbyt duża kwota, ale drogi dojazdowe do gruntów rolnych mają ogromne znaczenie. Z tych dotacji powstało 35 kilometrów dróg – mówił Stefan Krajewski, członek zarządu województwa, który wraz z marszałkiem Jerzym Leszczyńskim w środę podpisywał umowy z gminami na przyznanie dotacji.  

Gminy Piątnica i Wizna to jedyne z powiatu łomżyńskiego, które w tym roku otrzymały takie środki. Pieniądze trafiły także m.in. do:

  • gminy Zambrów – 60 tys. zł na drogę w obrębie wsi Krajewo-Ćwikły
  • gminy Grajewo – 45 tys. zł droga we wsi Wierzbowo
  • gminy Wąsosz – 60 tys. zł droga w obrębie wsi Kędziorowo
  • gminy Szepietowo – 45 tys. zł drogi w obrębie wsi: Dąbrowa-Dołęgi, Dąbrowa-Gogole, Dąbrowa-Zabłotne
  • gminy Klukowo – 65 tys. zł drogi w obrębie wsi Wyszonki-Wojciechy i Wyszonki-Klukówek
  • gminy Czyżew – 36 tys. zł droga we wsi Brulino-Piwki
  • gminy Wysokie Mazowieckie – 40 tys. zł droga we wsi Tybory-Olszewo

 


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0