sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Torby ratunkowe za filmy reklamowe

Cztery jednostki ochotniczych straży pożarnych z Nowogrodu, Jednaczewa, Wizny oraz Jeleniewa w powiecie suwalskim, otrzymało torby medyczne R1 do ratowania życia. Strażacy „wygrali je” w konkursie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nakręcając filmy promujące bezpieczną zabawę i pracę na wsi podczas wakacji.

- Życzyłbym, aby te torby nie były potrzebne, ale w razie wypadku, dzięki nim będziecie Państwo mogli pomóc potrzebującym – mówił Wiesław Grzymała, dyrektor podlaskiego oddziału ARiMR w Łomży, przekazując torby strażakom. 
Torby ratunkowe R1 powinny być standardowym wyposażeniem jednostek ratunkowych także jednostek OSP. Zawierają bandaże, rękawiczki, opatrunki, płyny do dezynfekcji, kołnierze usztywniające czy maski i aparaty tlenowe. 
- Jesteśmy bardzo wdzięczni za te nagrody. Na pewno się przydadzą – mówił Piotr Kłys, wójt gminy Łomża i jednocześnie strażak ochotnik z Jednaczewa. 
Strażacy podkreślają, że to cenna nagroda, bo jej wartość to ponad tysiąc złotych. W przypadku OSP w Wiźnie będzie to trzecia taka torba na stanie jednostki, która ma trzy samochody ratownicze. Wśród strażaków, którzy otrzymali torby ratunkowe byli także z OSP Nowogród. Nakręcony przez nich filmik reklamowy, którego autorami są Karol Babiel i Grzegorz Palka, dostał się do krajowego finału i zajął w nim drugie miejsce. Za zwycięstwo nagrodą była piła spalinowa marki Husqvarna.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0