piątek, 27 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Zmarł dawny prezydent Łomży

W wieku 86 lat zmarł Jan Rachubka, prezydent Łomży w latach 1975-1978. Pogrzeb odbędzie się w środę.

śp Jan Rachubka (fot. UM Łomża)
śp Jan Rachubka (fot. UM Łomża)

Jan Rachubka z wykształcenia był prawnikiem i ekonomistą. Ukończył Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Przeszedł również przeszkolenie wojskowe - ukończył Dywizyjną Szkołę Artylerii w Chełmie w 1953, a w 1956 przeszedł przeszkolenie na Wyższej Oficerskiej Szkole Artylerii w Toruniu. Pracował m.in. jako zastępca dyr. ds. ekonomicznych - główny ekonomista w Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego „Łomża” , był dyrektorem Łomżyńskich Zakładów Przemysłu Terenowego w Łomży, oraz dyrektorem wydziału Urzędu Wojewódzkiego w Łomży. Prowadził też obsługę prawną w kilku jednostkach organizacyjnych, m.in. w Kombinacie Państwowych Gospodarstw Rolnych „Wizna” w Grądach Woniecko, Międzygminnym Związku Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, Spółce z o.o. „Wodociągi Wiejskie” w Łomży. 
Działał społecznie - był członkiem m.in. Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży od momentu jego powstania, członkiem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku i działaczem związku łowieckiego, w którym przez lata pełnił funkcję prezesa i wiceprezes Wojewódzkiego Sądu Łowieckiego w Łomży. 

Wystawienie ciała zmarłego Jana Rachubki odbędzie się w środę 16 sierpnia o godz. 8:30, a uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 10:00 w Domu Pogrzebowym Marczyk przy ul. Przykoszarowej.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0