poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Olimpijski sędzia będzie dyrektorem podstawówki

Karol Łebkowski, który sędziował walki zapaśników na ubiegłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii, będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach. Wygrał konkurs na stanowisko ogłoszony po tym jak z pracy zrezygnowała dotychczasowa dyrektor Edyta Śledziewska.

Karol Łebkowski
Karol Łebkowski

Edyta Śledziewska to radna Łomży, a szkołą w Kupiskach kierowała od 2006 roku. Od września w szkole w Kupiskach na fotelu dyrektora zastąpi ją Karol Łebkowski. W ubiegłym tygodniu wyniki konkursu na dyrektora SP w Kupiskach zatwierdził wójt gminy Łomża Piotr Kłys. W podstawówce uczy się około 150 dzieci i pracuje w niej ponad 20 nauczycieli.
Karol Łebkowski (52 lata) to nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego uczył m.in. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Łomży. Znany jest jednak przede wszystkim jako trener i sędzia zapasów. Podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Brazylii sędziował zmagania zapaśników włącznie z najważniejszymi finałami o złote medale. Jest też członkiem zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0