wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Miejscowe firmy wygrały przetarg na remont drogi do Zambrowa

Oferta konsorcjum czterech firm z województwa podlaskiego, którego liderem jest łomżyńska spółka PBK, jest najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i przebudowę niemal 8 km drogi krajowej nr 63 od Wygody do Zambrowa – orzekła GDDKiA. Wszystkie prace miałby by zostać wykonane do końca września 2019 roku.

Droga 63 na odcinku Łomża - Wygoda, który na razie nie jest planowany do remontu
Droga 63 na odcinku Łomża - Wygoda, który na razie nie jest planowany do remontu

Poza Przedsiębiorstwem Budownictwa Komunikacyjnego w skład zwycięskiego konsorcjum wchodzą: Unibep Bielsk Podlaski, Biuro Projektowe Arteria z Białegostoku i spółka PNOL z Łomży. Jak informuje GDDKiA warunkiem podpisania umowy z konsorcjum jest wniesienie przez firmy zabezpieczanie należytego wykonania umowy w wysokości 1,67 mln zł, czyli 5% zaoferowanej w przetargu ceny, która wyniosła blisko 33,5 mln zł.   

Droga Łomża – Zambrów po planowanym remoncie ma być dostosowana do przenoszenie największych obciążeń - do 115 kN/oś. Tak jak dziś, ma to droga jednojezdniowa, ale na tym odcinku na całej długości z pełnowymiarowymi pasami ruchu po 3,5 metra w każdą stronę, 15-centymetrowymi asfaltowymi opaskami i gruntowym poboczem o szerokości 1,6 m gruntowe. Nowa droga będą też miała lewoskręty, oraz  odwodnienie i oświetlenie drogi przez Zbrzeźnicę i  rogatki automatyczne na przejeździe kolejowym klasy „B” między Wygodą a Czerwonym Borem na skrzyżowaniu drogi z linią kolejową Łapy – Śniadowo – Ostrołęka.

180420110931.gif

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0