poniedziałek, 23 kwietnia 2018 napisz DONOS@

I PiS i Dobra Zmiana i PSL...

Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski przyjął zgłoszenia wszystkich komitetów, które zawiadomiły go o zamiarze wystawienia własnego kandydata w przedterminowych wyborach burmistrza Nowogrodu. Wszystkie są komitetami lokalnymi i nie ma formalnie żadnego komitetu partyjnego, ale nazwy niektórych mogą się kojarzyć z partią.

Pierwsze zgłoszenia komitetów wyborczych o zamiarze wystawienia kandydata na burmistrza Nowogrodu w wyborach, które mają dobyć się w ostatnią niedzielę wakacji, czyli 3. września, Komisarz Wyborczy w Łomży  otrzymał w połowie lipca. Jako pierwszy zgłosił się Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla Dobra Wszystkich”, którego pełnomocnikiem wyborczym jest Agnieszka Jankowska. Później były KWW „Porozumienie Mieszkańców” z pełnomocnikiem Magdaleną Karoliną Bączek i KWW „Jedność i Siła”, którego pełnomocnikiem został Leszek Białowąs. 
Wczoraj – czyli ostatniego dnia – swoje zgłoszenia dostarczyły: Komitet Wyborczy Wyborców Zenona Krajewskiego (pełnomocnik Jarosław Bagiński), KWW „Prawa i Samorządności” (pełnomocnik Anna Dorota Sawczuk), KWW „Dla Dobrej Zmiany” (pełnomocnik Anna Chojnowska) i KWW „Tyszka 17” (pełnomocnik Bogdan Moraczewski). Dziś wszystkie te zgłoszenia przyjął Komisarz Wyborczy.
Cztery z komitetów, które chcą zgłosić swoich kandydatów na burmistrza Nowogrodu ma siedzibę  Nowogrodzie, dwa kolejne w Mątwicy na terenie gminy Nowogród, a jeden, którego skrót nazwy to „PiS”, jest ze Starej Łomży nad Rzeką na terenie gminy Łomża.  

Kandydaci na burmistrza formalnie będą zgłaszani do 11. sierpnia, ale już nazwy niektórych komitetów wskazują na konkretnego kandydata i jego upartyjnienie. 

Zgodnie z wymogami Kodeksu Wyborczego każdy z kandydatów na burmistrza Nowogrodu na kampanię wyborczą będzie mógł wydać maksymalnie 2430 zł i 60 gr. Tyle wchodzi po przemnożeniu stawki 0,6 zł przez liczbę mieszkańców.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0