sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Rekord opadów

Wieczorem i nocą w Marianowie pod Łomżą, na stacji meteo IMGW zanotowano opad deszczu w wysokości 47,2 mm. To oznacza, że spadło tu blisko 50 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. W samym mieście opadł mógł być jeszcze większy, a w dalszej odległości od miasta już znacznie niższy – w Dobrymlesie i Burzynie zanotowano po ok. 21 mm deszczu. Strażacy z Łomży ciągle jeszcze otrzymują wezwania do wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń. Dyżurny PSP w Łomży mówi, że od wieczora zanotowano ponad 60 takich meldunków. Niemal wszystkie dotyczyły samego miasta Łomża.

Warto przypomnieć, że w naszej strefie klimatycznej lipiec jest tym miesiącem, w którym opady deszczu są największe. Średnio wynoszą one w ciągu całego miesiąca ok. 74 mm. Wczorajszy opad był nadzwyczajny. Wyniósł on 2/3 miesięcznej normy.

Dziś, ale także juro, pojutrze i popojutrze... w mieście i regionie też może padać, ale nie powinny to być już tak intensywne opady. Synoptycy zapowiadają, że dziś w dzień nad regionem będzie utrzymywało się zachmurzenie duże i możliwe są przelotne opady deszcz. Po południu pogoda się poprawi - będą większe przejaśnienia, a pod koniec dnia ma być słonecznie. Temperatura maksymalna ok. 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

zobacz: Zalana Łomża (fotogaleria)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0