Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Zalana Łomża

W ciągu kilkunastu minut na każdy metr kwadratowy Łomży spało co najmniej 25 litrów wody. Praktycznie w każdej części miasta na ulicach błyskawicznie tworzyły się gigantyczne kałuże, a w niektórych z nich „topiły się” samochody. Spływająca woda zalała dziesiątki piwnic, garaży i lokali. Woda wdarła się m.in. do dolnego kościoła Miłosierdzia Bożego. Strażacy mają pełne ręce roboty. - Wszystkie nasze siły zostały zaangażowane, a nawet musieliśmy się posiłkować strażakami ochotnikami z okolicy – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiej PSP w Łomży.

Ulewa nad miasto i region nadciągnęła przed godz. 18. Według pomiaru stacji meteo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Marianowie w ciągu kilkunastu minut spadło ok. 24 mm deszczu, czyli 24 litry wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. W Łomży opad mógł być jeszcze większy. Gigantyczne kałuże powstały m.in na Alei Legionów, Al. Piłsudskiego, Szosie Zambrowskiej czy ulicy Rotmistrza Pileckiego. W tym ostatnim przypadku, w pobliżu skrzyżowania z Aleją Legionów, w kałuży utknęło kilka samochodów osobowych. Woda wlewała się do ich wnętrza, a z kałuży musiała wyciągać je pomoc drogowa. Po drugiej stronie skrzyżowania – na ul. Przykoszarowej woda podmyła nową nawierzchnię asfaltową tworząc niebezpieczny próg i rozpadlinę. 
- Zalało nam całe miasto – mówi Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiej PSP w Łomży. - Ulicami się nie zajmujemy, bo mamy pełne ręce roboty z zalanymi pomieszczeniami. Praktycznie z każdej części miasta są zgłoszenia o zalanych piwnicach, garażach czy lokalach użyteczności publicznej. Liczymy to już w dziesiątkach – mówił ok. godz. 20. komendant  Wilczyński.
Łomżyńscy strażacy na pomoc wezwali jednostki OSP z okolicznych miejscowości, ale i tak zgłoszeń jest tyle, że nie można wszystkich obsłużyć. Wielu mieszkańców musiało radzić sobie samemu. Pomagali sąsiedzi i ludzie dobrej woli. Kilkanaście osób wylewało wodę, która wdarła się do tzw. dolnego kościoła w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Zalanych zostało także kilka restauracji i lokali gastronomicznych m.in. Perła i Zakątek.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę