wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Wybory w Nowogrodzie ogłoszone

We wtorek weszło w życie rozporządzanie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 lipca 2017 r. w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Nowogrodu w województwie podlaskim. Dokument dzień wcześniej został opublikowany w Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej. Tak jak wcześniej informowaliśmy wybory odbędą się w ostatnia niedzielę wakacji - 3 września.

Kalendarz wyborczy przedterminowy wyborów burmistrza Nowogrodu
Kalendarz wyborczy przedterminowy wyborów burmistrza Nowogrodu

Przedterminowe wybory burmistrza Nowogrodu są konieczne, bo dotychczasowy burmistrz Józef Piątek zmarł po ciężkiej chorobie 5. czerwca. Ogłaszając je premier Beata Szydło określiła także cały kalendarz wyborczy, czyli  terminy do których należy wykonać stosowne czynności. Jednym z pierwszych jest termin do kiedy należy powiadomić Komisarza Wyborczego w Łomży o utworzeniu komitetu wyborczego – to 26 lipca 2017 r. Tylko komitety wyborcze, które spełnia ten wymóg będą mogły zgłaszać kandydatów na burmistrza, ale także kandydatów do składu miejskiej komisji wyborczej i kandydatów do składu obwodowych komisji wyborczych. 
Zgłoszenia kandydatów na burmistrza Nowogrodu będą przyjmowane do 11. sierpnia do północy. Do 21. sierpnia mają być powołane obwodowe komisje wyborcze, a wybory odbędą się 3. września w godzinach od 7.00 do 21.00. Jeśli kandydatów będzie więcej niż dwóch i żaden z nich nie uzyska poparcia co najmniej połowy uczestniczących w wyborach mieszkańców gminy Nowogród, wówczas dwóch najlepszych z nich zmierzy się w drugiej turze 17. września.

180420110931.gif

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0