niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Nowe dyrektorki w podstawówkach

Potwierdziły się nasze informacje sprzed tygodnia. Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół podstawowych nr 1 i nr 2 w Łomży wygrały odpowiednio Krystyna Kamińska i Jolanta Kowalewska. Zarządzenia powierzające im pełnienie funkcji do 1. września na pięć kolejnych lat prezydent Łomży podpisał w piątek.

W konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 wzięły udział cztery osoby. Nie było wśród nich dotychczasowej dyrektorki Publicznego Gimnazjum nr 1. W konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 brały udział dwie osoby. Była wśród nich obecna dyrektor tej placówki. 
W przypadku „jedynki” komisja konkursowa stwierdziła, że najlepszą kandydatką jest nauczycielka z PG nr 1, które jest przekształcane w SP nr 1 Krystyna Kamińska. W przypadku „dwójki” konkurs wygrała Jolanta Kowalewska, dotychczasowa dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży, która w uznaniu komisji była wyraźnie lepszym kandydatem niż zarządzającą szkołą od lat Grażyna Ważna – Zwierzyńska. 
Rozstrzygnięcia komisji konkursowej, w skład której poza przedstawicielami organu prowadzącego – czyli Prezydenta (Urzędu Miejskiego) i Rady Miejskiej wchodzili także przedstawiciele: kuratorium oświaty, nauczycieli szkoły, rady rodziców i związków zawodowych, miały być niespodzianką dla władz. W obu przypadkach przegrały osoby uznawane za faworytki.  

W piątek prezydent Łomży podpisał także zarządzenie powierzające pełnienie funkcji dyrektora Przedszkola Publicznego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi na pięć kolejnych lat dotychczasowej dyrektor Jolancie Mieczkowskiej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0