sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Uwaga! Oszukują na wnuczkę

Policjanci z Łomży informują, że otrzymali zgłoszenie o telefonicznej próbie oszustwa. Do 88-letniej mieszkanki miasta zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. Mówiła, że miała wypadek drogowy i potrzebowała gotówki. Rozłączyła się, gdy mieszkanka Łomży zaczęła ją dopytywać o to czyją jest córką...

Policjanci podkreślają, że zazwyczaj tego typu telefoniczni oszuści próbują oszukiwać większą liczbę osób z jednego regionu, dlatego ostrzegają, że fałszywy wnuczek może dzwonić także do innych osób starszych. 
Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu 60-letnia kobieta z Łomży straciła blisko 30 tysięcy złotych oszczędności, po tym gdy dała się oszukać fałszywemu policjantowi. Powiedział jej, że jest prowadzone postępowanie w stosunku do pracowników banku w którym trzyma pieniądze. Kobieta za namową wypłaciła pieniądze i przekazała oszustowi.

Policja przypomina, że oszuści dzwoniąc do starszych osób zazwyczaj podają się za krewnych, ale zdarzają się także przypadki podawania się za policjantów. Za każdym razem chodzi jednak o pilne przekazanie pieniędzy i w ten sposób nierzadko pozbawiają mieszkańców oszczędności całego życia. Mundurowi radzą, aby w takich sytuacjach zachować daleko idącą ostrożność i weryfikować przekazywane informacje u członków rodziny. Policja prosi też, aby niezwłocznie o wszystkich tego typu podejrzanych telefony ją powiadamiać dzwoniąc na numer alarmowe: 997 lub 112.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0