sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Tragedia po burzy

W Starych Chojnach doszło do tragicznego zdarzenia. W trakcie burzy, która przechodziła nad regionem, na mężczyznę zawalił się budynek. Jak informuje bryg. Grzegorz Wilczyński, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży, do tragicznego zdarzenia doszło, gdy 74-letni mężczyzna przechodził obok murowanego budynku gospodarczego. Silny podmuch wiatru zawalił budynek, którzy przygniótł mężczyznę. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego potwierdził jego zgon. Silna burza nad okolicą Łomży przeszła ok godz. 16. W 10 minut w mieście spadło ok. 14 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Ulewie towarzyszył silny wiatr i gradobicie - kulki lodu miały wielkość paznokcia. Strażacy otrzymali kilka zgłoszeń o połamanych drzewach, gałęziach i głazach na drodze. Napłynęły one z Nowogrodu, Chmielewa i Łomży

Nad regionem przechodzi front burzowy. We wtorkowe popołudnie (do godz. 17.00) ponad 50 litrów wody na metr kwadratowy spadło w Białymstoku, blisko 50 litrów w Tykocinie i ponad 20 w Burzynie. Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB przewidują, że do godz. 20. burze będą występowały na przeważającym obszarze województwa. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie ulewne opady deszczu, (prognozowana wysokość opadów do 25 mm) oraz możliwe opady gradu.

W nocy nad regionem ma być już spokojnie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, a temperatura spadnie do ok. 11°C. W środę zdecydowanie chłodniej niż dzisiaj i raczej bez opadów. Temperatura maksymalna od 18°C na północy do 22°C na południu województwa. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Foto: Stare Chojny. Budynek gospodarczy zawalił się na 74-letniego mężczyznę
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0