piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

Prezydent Andrzej Duda odznaczył Andrzeja Dudę - burmistrza

W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Prezydent RP wręczył dziesięciu osobom Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski; siedemnaście osób otrzymało Złote Krzyże zasługi, a piętnaście osób - w tym Andrzej Duda, burmistrz Kolna - Srebrne Krzyże Zasługi.

Burmistrz Andrzej Duda i Prezydent RP Andrzej Duda (fot. Krzysztof Sitkowski /prezydent.pl)
Burmistrz Andrzej Duda i Prezydent RP Andrzej Duda (fot. Krzysztof Sitkowski /prezydent.pl)

W trakcie uroczystości z okazji „Dnia Samorządu Terytorialnego” prezydent podkreślił, że samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej; oznacza decentralizację władzy państwowej realizowaną poprzez zasadę pomocniczości, czyli, że władza powinna być w jak największym stopniu w rękach zwykłych ludzi.
- Dziękuję za tę służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, ale dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Zwracając się do samorządowców Prezydent RP podkreślił, że to oni widzą Polskę najbliżej, jej niedostatki, problemy, także te, które wynikają z braku dostatecznego rozumienia Polski lokalnej „często przez władze na poziomie centralnym”. - Tak było na przestrzeni tych ostatnich 27 lat. Pewnie, gdyby nie były popełniane też i błędy w relacjach pomiędzy władzą centralną, rządową czy ustawodawczą a samorządem, to być może Polska lokalna byłaby dziś lepiej, równiej rozwinięta niż to ma miejsce - powiedział Duda.

Wśród uhonorowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę samorządowców był także Andrzej Duda, burmistrz Kolna, który za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0