niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Obwodnica Konarzyc będzie rok później

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich przesuną termin realizacji drogi Łomża – Śniadowo wraz z obwodnicą Konarzyc. Zgodnie z przetargiem ogłoszonym pod koniec marca droga miała być zrobiona w połowie września 2018 roku, a teraz termin ten przedłużono o rok.

Droga wojewódzka nr 677, przejście przez Konarzyce
Droga wojewódzka nr 677, przejście przez Konarzyce

O przygotowaniach drogowców do remontu kilkunastu kilometrów drogi wojewódzkiej Nr 677 od Łomży do Śniadowa mówi się od 2014 roku. W marcu PZDW w Białymstoku ogłosił przetarg w systemie „zaprojektuj i wybuduj” na budowę i rozbudowę tej drogi wraz z obejściem Konarzyc.
Jezdnia drogi ma być wzmocniona i poszerzona a obok - na całej długości - ma powstać ścieżka rowerowa i ciągu pieszo-rowerowy. Najważniejszym zadaniem ma być budowa obwodnicy Konarzyc, którą przewidziano po stronie wschodniej miejscowości. Zejście z obecnego przebiegu drogi planowane jest już w Łomży na skrzyżowaniu z ulicą Strusią, po czym trasa poprowadzona jest za zabudowaniami na granicy Łomży i Konarzyc, wzdłuż granicy terenu kolejowego. W rejonie istniejącego przejazdu kolejowego na ulicy Borowej w Konarzycach droga przekracza tory kolejowe, po czym poza zabudowaniami miejscowości ma wrócić na stary przebieg drogi nr 677 w kierunku Śniadowa.  
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich odpowiadając na kolejne pytania potencjalnych wykonawców przesuwał dotychczas jedynie terminy składania ofert, a teraz przesunął także terminy zakończenia prac budowlanych. Pierwotnie zapisano, że miały one zakończyć się do 14.09.2018 r., a teraz zmieniono go na 16.09.2019 r.
Droga Łomża – Śniadowo ma być budowana z dofinansowaniem środkami unijnymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.  Szacunkowa wartość inwestycji wynosi ok. 40 milionów złotych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0