niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@
180221105324.gif

Nowa sala gimnastyczna „siódemki” czeka na... pieniądze

Dwa tygodnie temu miejscy urzędnicy otworzyli oferty w drugim przetargu na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Na realizację zadania władze miasta planowały wydać 7 mln 420 tys. zł, ale i w tym przetargu wszystkie złożone oferty były droższe. - W chwili obecnej trwają czynności związane z oceną i badaniem złożonych ofert oraz poszukiwaniu dodatkowych środków w budżecie miejskim – podaje Grzegorz Daniluk z ratusza. Brakuje około 200 tysięcy złotych czyli tyle ile dwa tygodnie temu władze miasta zdecydowały się wydać na wybicie okolicznościowych dukatów na przyszłoroczne 600-lecie nadania praw miejskich Łomży.

Szkoła Podstawowa nr 7 wraz z planowaną nową salą gimnastyczną
Szkoła Podstawowa nr 7 wraz z planowaną nową salą gimnastyczną

Zabiegi o budowę nowej, prawdziwej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 7 prowadzone są od lat. Zaplanowany obiekt z zapleczem szatniowo – socjalnym ma stanąć za budynkiem szkoły w miejscu obecnej małej sali gimnastycznej i być połączony ze szkołą specjalnym łącznikiem. Inwestycję wprowadzono już do ubiegłorocznego budżetu miasta, ale prace mają rozpocząć się w tym roku. W lutym ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy zadania. Z sześciu złożonych ofert najtańsza sięgała 8 milionów, podczas gdy władze na budowę sali planowały wydać nie więcej niż 7,42 mln zł. Przetarg został unieważniony i ogłoszono kolejny. Najniższą cenę za wykonanie zadania, z sześciu złożonych ofert, zaproponowała firma MK BUD z Białegostoku. Wartość prace wyceniła na 7 mln 621 tys. zł choć w pierwszym przetargu jej oferta opiewała na niemal 8,5 mln zł. Firma, tak jak i pozostałe, zadeklarowała gotowość zbudowania nowej sali gimnastycznej „siódemki” do 1 sierpnia 2018 roku. Warunkiem jest podpisanie umowy. 
Po dwóch tygodniach od otwarcia ofert władze miasta nie dokonały wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu. W ratuszu zapytaliśmy dlaczego tak jest. Okazuje się, że... brakuje pieniędzy.  Grzegorz Daniluk informuje, że trwa poszukiwanie dodatkowych środków w budżecie miejskim. Zapewnia jednak, że środki na budowę sali się znajdą. - Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej Prezydent złoży stosowny wniosek o zwiększenie środków na tę inwestycję – podaje Daniluk. - Sesja planowana jest na 24 maja. Jeżeli radni przychylą się do wniosku Prezydenta, nastąpi rozstrzygnięcie przetargu.  

Warto podać, że na poprzedniej sesji radni miejscy na wniosek prezydenta „wygospodarowali” w budżecie miasta 205 tysięcy złotych na wybicie okolicznościowych dukatów na przyszłoroczne 600-lecie nadania praw miejskich Łomży. Mają być „zwykłe” bimetalowe, ale także srebrne i złote.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0