niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Włamywacze wpadli

32-latek z Łomży i 24-letni mieszkaniec gminy Śniadowo są podejrzani o weekendową kradzież z włamaniem do ogródków działkowych na terenie Piątnicy. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec Łomży na swoim koncie ma też szereg innych kradzieży w mieście i okolicy. Sąd Rejonowy w Łomży zdecydował wczoraj, że on najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Jak podaje Ewelina Szlesińska w niedzielę łomżyńscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieżach z włamaniem do trzech domków na terenie ogródków działkowych w Piątnicy. Sprawcy po wyłamaniu drzwi wejściowych z domków wynieśli między innymi wędki, elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, butle gazowe, opryskiwacz do środków chemicznych, a także podręczne narzędzia wykorzystywane do prac działkowych. Łączne straty pokrzywdzeni działkowicze oszacowali na blisko 6 tys. zł. W wyniku intensywnie prowadzonych czynności już na drugi dzień łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzanych o włamania i kradzieże 32-letniego mieszkańca Łomży oraz 24-letniego mieszkańca gminy Śniadowo. 
Jak się okazało starszy z zatrzymanych, który był już wcześniej karany za takie przestępstwa, jest odpowiedzialny za też za wcześniejsze kradzieże mienia na terenie Łomży oraz powiatu łomżyńskiego. Do zdarzeń tych doszło w marcu i kwietniu br. Z posesji w Łomży skradziono wtedy panele ogrodzeniowe, a z kolejnych trzech: w Łomży, Janowie i Rydzewie zginęły trzy przyczepki samochodowe. Podczas prowadzonych przeszukań policjanci odzyskali część zrabowanego łupu. Wczoraj 32-latek doprowadzony został do Sądu Rejonowego w Łomży, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące, a wobec młodszego z podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0