Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ważni profesorowie w Łomży

Główne zdjęcie
Profesor Zbigniew Mikołejko (fot. Robert Sokołowski)

Profesor Zbigniew Mikołejko będzie pierwszym prelegentem tegorocznej odsłony Uniwersytetu Otwartego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Znany erudyta, religioznawca, historyk sztuki i filozof pojawi się w Łomży 18 października. O godzinie 14.30 wygłosi wykład w PWSIiP pt. "Przemoc i sacrum". (aula 315, ul. Akademicka 14, wstęp wolny). Uczelnia gościć będzie także m.in. wybitnego fizyka, profesora Krzysztofa Meissnera.

Uniwersytet Otwarty PWSIiP powstał, aby popularyzować interdyscyplinarny styl uprawiania nauki. W bieżącym roku dzięki tzw. „Spotkaniom z filozofią” wykłady wygłoszą filozof prof. Zbigniew Mikołejko, fizycy prof. Krzysztof Meissner i prof. Marek Kuś. Wstęp na wykłady jest wolny, a ich słuchaczami – zgodnie z założeniami Uniwersytetu Otwartego PWSIiP – mogą być wszyscy chętni, bez względu na wiek czy wykształcenie.

– Tego typu spotkania mają na celu zwrócenie uwagi na niezwykle potrzebny dialog humanistyki z naukami empirycznymi – twierdzi rektor PWSIiP, dr hab. Robert Charmas, prof. nadzw.  – Ponadto inicjatywa skierowana jest nie tylko do naszych studentów, którym staramy się stwarzać jak najszersze możliwości rozwoju intelektualnego, ale także do mieszkańców miasta i wszystkich osób, które zechcą poznać styl myślenia wybitnych polskich intelektualistów.

Pierwszy wykład „Przemoc i sacrum” przedstawi 18 października o godzinie 14.30 (aula 315, ul. Akademicka 14) filozof i erudyta, profesor Zbigniew Mikołejko, autor książek „W świecie wszechmogącym. O przemocy, śmierci i Bogu”, „We władzy wisielca”, „Żywoty świętych poprawione”.

Kolejne wykłady poświęcone będą dialogowi fizyki z religią. Wśród prelegentów będzie m.in. wybitny fizyk profesor Krzysztof Meissner, uczestnik badań w Europejskiej Organizacji Badań CERN, w której znajduje się największa stworzona przez człowieka maszyna świata, czyli Wielki Zderzacz Hadronów.  Prywatnie profesor Meissner jest prawnukiem pochodzącego z Drozdowa nieopodal Łomży filozofa Wincentego Lutosławskiego.

 

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę