Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Sympozjum poświęcone Słudze Bożej Magdalenie Mortęskiej (1554-1621)

Dnia 2 grudnia 2015 r, s. Magdalena z naszego opactwa uczestniczyła w sympozjum naukowym w WSD w Toruniu poświęconym Słudze Bożej Magdalenie Mortęskiej (1554-1621) - ksieni chełmińskiej i reformatorce zakonu benedyktynek w Polsce. Tytuł sympozjum: Między mistyką a codziennością. Magdalena Mortęska i jej rola w reformie trydenckiej. Na sympozjum były obecne także mniszki benedyktynki z innych klasztorów naszej kongregacji i licznie zgromadzeni goście. Sympozjum to stanowiło preludium w procesie beatyfikacyjnym Matki Magdaleny Mortęskiej. Dzięki wielkiej gościnności Sióstr Pasterek posługujących w WSD w Toruniu, a zwłaszcza ich Siostry Przełożonej- s. Kingi Wardin, s. Magdalena mogła zwiedzić przepiękny Toruń , a zwłaszcza kościół p.w. św. Jakuba Apostoła, przy którym były kiedyś Mniszki Benedyktynki i z którego w 1628 roku zostało wysłano 9 sióstr na nową fundację w Łomży. Po zakończeniu sympozjum s. Magdalena wraz z innymi benedyktynkami udała się do Chełmna , gdzie wspołnie odśpiewała nieszpory przy grobie Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej i zwiedziała tamtejszy klasztor. Było to niesamowite przeżycie, z któreym podzieliła się ze współsiostrami ze swojego klasztoru. więcej informacji o sympozjum można odnaleźć na stronach internetowych:| http://ekai.pl/diecezje/torunska/x94715/torun-sympozjum-poswiecone-ksieni-reformatorce-magdalenie-morteskiej/ http://www.e-lubawa.pl/akutalnosc/7538/sympozjum-poswiecone-sluzebnicy-bozej-matce-magdalenie-morteskiej.html

s. Magdalena OSB przed Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu znajdującym się przy WSD, gdzie odbyło się sympozjum
s. Magdalena OSB przed Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu znajdującym się przy WSD, gdzie odbyło się sympozjum
Kościół pw. św. Jakuba Apostoła przy  którym były kiedyś Mniszki Benedyktynki.
Kościół pw. św. Jakuba Apostoła przy którym były kiedyś Mniszki Benedyktynki.
Przy trumnie Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej
Przy trumnie Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej
S. Stefania OSB
wt, 08 grudnia 2015 17:11
Data ostatniej edycji: śr, 06 stycznia 2016 18:55:08

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę