Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

PRZYJMIJ MNIE, PANIE, WEDŁUG SŁOWA TWEGO, A BĘDĘ ŻYŁA I NIE ZAWIEDŹ NADZIEI MOJEJ


ZAŚLUBIONA CHRYSTUSOWI
Siostra Regina wobec obecnego ks. bpa Stanisława Stefanka poświęciła swoje życie na wyłączną służbę Panu. Wybrała na swego Oblubieńca Jezusa Chrystusa, a jako znak zaślubin przyjęła czarny welon, obrączkę, wianek i księgę modlitw monastycznych.

 

=========================================

==========================

 

Zaślubiona Chrystusowi

 

 

 

We współczesnym świecie łatwo zagubić się, goniąc za pieniędzmi, sławą, wiedzą… Łatwo stracić z oczu cel, do którego zdąża chrześcijanin – Królestwo Boże. Na szczęście Bóg powołuje wciąż osoby, które swoim życiem w sposób szczególny pomagają nam pamiętać o godności dzieci Bożych. To zakonnicy i zakonnice są znakiem dla świata wskazującym, że nasze życie wiedzie ku wieczności.

Śluby wieczyste i konsekracja dziewic, jakie złożyła u sióstr benedyktynek w Łomży siostra Regina Barbara Wieteska pochodząca z parafii Grabowo, są tego wyraźnym przykładem. Uroczystość odbyła się w Święto Bożego Miłosierdzia 19 kwietnia 2009 roku w kościele ss. benedyktynek. Siostra Regina wobec obecnego ks. bpa Stanisława Stefanka poświęciła swoje życie na wyłączną służbę Panu. Wybrała na swego Oblubieńca Jezusa Chrystusa, a jako znak zaślubin przyjęła czarny welon, obrączkę, wianek i księgę modlitw monastycznych. Siostra podpisała również na ołtarzu kartę profesji wieczystej. Została tym samym na stałe włączona do łomżyńskiej wspólnoty benedyktyńskiej. „Nie ma chyba piękniejszego dnia niż Święto Bożego Miłosierdzia, by złożyć Bogu całkowity dar z siebie” – powiedziała siostra Regina.

Do zanurzenia się w miłosierdziu Bożym zachęcał w wygłoszonej podczas Mszy świętej homilii Pasterz Łomżyński. Wskazał on na potrzebę rezygnacji z własnego ja, by w pełni zawierzyć życie Bożej Miłości. „Uwierzyć, że Jezus jest Mesjaszem – Synem Bożym i mieć życie w Imię Jego” – oto program do realizacji dla siostry Reginy i nas wszystkich.

Uczestniczka uroczystości

Agnieszka Chrostowska

 

=========================================

==========================

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
S. Stefania OSB
śr, 13 maja 2009 21:15
Data ostatniej edycji: wt, 08 grudnia 2015 18:48:40

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę