Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 23 czerwca 2021 napisz DONOS@

"Mój plan : na dziś, na wakacje, na życie."

Foto: "Mój plan : na dziś, na wakacje, na życie....
S. Stefania OSB wt, 01 czerwca 2021 16:24

Wspólnie z ks. Kapelanem zapraszamy żeńską młodzież ponadpodstawową na spotkania z siostrami w pierwsze soboty miesiąca. Pierwsze spotkanie już 5 czerwca od godz 14.00 zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny 602 455 228 lub 86 216 49 63 Planujmy przyszłość z Maryją ❤️

11 CZERWCA 2021 r. - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Foto: 11 CZERWCA 2021 r. - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO ...
S. Stefania OSB nie, 30 maja 2021 16:45

Ant. Przyjdźcie, uwielbiajmy Serce Jezusa, / zranione miłością do nas.

=====
Ef 2, 4-7

Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni! Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, aby w nadchodzących wiekach przemożne bogactwa Jego łaski wykazać na przykładzie dobroci względem nas w Chrystusie Jezusie.

=====
MODLITWA

Wszechmogący Boże, oddajemy cześć Sercu umiłowanego Syna Twojego i wysławiamy wielkie dary Jego miłości, * spraw, abyśmy z tego źródła Bożej dobroci otrzymali obfite łaski. Przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, naszego Pana i Boga, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * przez wszystkie wieki wieków. Amen.

=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/nspj.php3

Czytanie duchowe na dziś

S. Stefania OSB śr, 13 marca 2019 08:45


Z Traktatu świętego Grzegorza z Nyssy, biskupa, "Doskonałość chrześcijańska"

Całe nasze życie ma być świadectwem dawanym Chrystusowi

Czyny, słowa, myśli - oto, co stanowi o życiu chrześcijanina i wyróżnia go od innych ludzi. Jednakże w porządku działania na pierwszym miejscu trzeba uwzględnić myśli. Ich zewnętrznym wyrazem będzie słowo, przez które człowiek się wypowiada, czyn zaś dopełnia to, co zostało pomyślane i wypowiedziane. Wszystkie okoliczności skłaniające nas do działania, myślenia czy mówienia, musimy oceniać w świetle prawa Chrystusowego; a wtedy nasze zamiary, sądy i postępowanie nie będą odstępowały od Jego Boskich pouczeń. Ten, kto dostąpił zaszczytnego imienia swojego Pana, niech pilnie rozważa, czy jego myśli, mowa i uczynki świadczą o Chrystusie, czy też są Mu obce. W różny sposób można to stwierdzić. Jeżeli coś zamyślamy, coś mówimy lub czynimy powodowani naszymi namiętnościami, nie będzie to zgodne z wolą Chrystusa, lecz przeciwnie, ujawnia działanie wroga: to on wznieca pożądliwości duszy, bo pragnie w ten sposób przyćmić i zniszczyć jej blask drogocenny. Ale Chrystus jest księciem i dawcą pokoju, i wszystko, co jest czyste i wolne od skażenia, od Niego się wywodzi: jeżeli nasze pragnienia i nasze dążenia w Nim mają początek, nosimy w sobie Jego podobieństwo. Tak samo i woda zaczerpnięta z krynicznego źródła pozostaje w dzbanie niezmącona i czysta.

więcej: https://brewiarz.pl/vi_21/2206p/godzczyt_osb.php3#czyt2

KALENDARZ LITURGICZNY

Foto: KALENDARZ LITURGICZNY
S. Stefania OSB so, 03 marca 2018 08:06


=====

22 CZERWCA 2021 r.

Wtorek XII tygodnia Okresu Zwykłego
=====
Dzisiejsi patroni: św. Paulina z Noli, biskupa (+ 431); świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a (+ 1535); św. Albana, męczennika (+ 287); św. Eberharda (+ 1164); św. Flawiusza Klemensa, konsula, męczennika (+ I w.); bł. Innocentego V, papieża (+ 1276); św. Jana, biskupa Neapolu (+ ok. 432)
=====
Dzisiejsze Czytania: (Rdz 13,2.5-18); (Ps 15,1-5); Aklamacja (Ps 25,4b.5); (Mt 7,6.12-14);
=====
Monastyczna Liturgia Godzin, Tom III, WTOREK 12 TYGODNIA ZWYKŁEGO- s. 363 nn. i Psalmodia z Wtorku 2 tygodnia Psałterza- s. 895 nn.
=====
Jutro: ŚRODA 12 TYGODNIA ZWYKŁEGO- s. 366 nn. i Psalmodia z Środy 2 tygodnia Psałterza- s. 921 nn.

więcej: https://brewiarz.pl/index.php3

W NAJBLIŻSZYM CZASIE

Foto: W NAJBLIŻSZYM CZASIE
S. Stefania OSB pt, 02 marca 2018 14:35


=====
INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA CZERWIEC 2021 roku
=====
Intencja ewangelizacyjna — Piękno małżeństwa
Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

====
NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

W dni powszednie: o godz. 19.00
w niedziele i święta po Mszy św. wieczornej

====
20 czerwca

XII Niedziela Zwykła B

Światowy Dzień Uchodźcy

====
21 czerwca

Wspomnienie obowiązkowe św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

====
23 czerwca

Dzień Ojca

====
24 czerwca

Uroczystość Narodzenia św.Jana Chrzciciela

====
27 czerwca

XIII Niedziela Zwykła B

====
28 czerwca

Wspomnienie obowiązkowe św. Ireneusza , biskupa i męczennika

====
29 czerwca

Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła

====
2 lipca

Po Mszy św. porannej odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i otrzymamy błogosławieństwo

====
3 lipca

Święto św. Tomasza, apostoła

I-wsza sobota miesiąca

Modlitewne czuwanie w naszym kościele w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i do naszego Opactwa, godz. 17.00 , patrz :http://4lomza.pl/index.php?wiad=17395

====
4 lipca

XIV Niedziela Zwykła B

23 MAJA 2021 r. - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Foto: 23 MAJA 2021 r. - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW...
S. Stefania OSB nie, 23 maja 2021 10:20

Ant. Alleluja, Duch Pański napełnił okrąg ziemi, / przyjdźcie, pokłońmy się Jemu, / alleluja.

=====
Rz 8, 11

Jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, który wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.

=====
MODLITWA

Boże, Ty przez misterium dnia dzisiejszego uświęcasz swój Kościół rozpowszechniony wśród wszystkich ludów i narodów, † ześlij dary Ducha Świętego na całą ziemię * i dokonaj w sercach wiernych cudów, które zdziałałeś w początkach głoszenia Ewangelii. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/duch.php3

16 MAJA- UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Foto: 16 MAJA- UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
S. Stefania OSB nie, 16 maja 2021 10:58

Ant. Alleluja, uwielbiajmy Chrystusa Pana, / który wstępuje do nieba, alleluja.

=====
Hbr 10, 12-14

Chrystus, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga, oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem nóg Jego. Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęceni.

=====
MODLITWA

Wszechmogący Boże, Wniebowstąpienie Twojego Syna jest wywyższeniem ludzkiej natury, † spraw, abyśmy pełni świętej radości składali Tobie dziękczynienie * i utwierdź naszą nadzieję, że my członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa połączymy się z Nim w chwale. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/wniebowstapienie.php3

8 MAJA- UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

Foto: 8 MAJA- UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I M...
S. Stefania OSB so, 08 maja 2021 08:21

Ant. Uwielbiajmy Chrystusa Pana / w uroczystość świętego Stanisława, alleluja.

=====
Ga 1, 10-11

Czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym ludziom starał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa. Głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim.

=====
MODLITWA

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, biskup, nieustraszenie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, † spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem * aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

=====
więcej: https://brewiarz.pl/v_21/0805p/index.php3?l=i

i : https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-08a.php3

3 MAJA- UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI

Foto: 3 MAJA- UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, K...
S. Stefania OSB pon, 03 maja 2021 10:03

Ant. Uwielbiajmy Chrystusa Pana, / który swą Matkę, Maryję, uczynił naszą Królową, alleluja

=====
Syr 24, 8b. 11-12

Ten, co mnie stworzył, wyznaczył mi mieszkanie, w mieście umiłowanym dał mi odpoczynek, w Jeruzalem jest moja władza. Zapuściłam korzenie w posiadłości Pana, w Jego dziedzictwie.

=====
MODLITWA

Boże, Ty dałeś narodowi polskiemu w Najświętszej Maryi Pannie przedziwną pomoc i obronę, † spraw łaskawie, aby za wstawiennictwem naszej Matki i Królowej * religia nieustannie cieszyła się wolnością, a ojczyzna bezpieczeństwem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-03a.php3

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Foto: ŻYCZENIA WIELKANOCNE
S. Stefania OSB so, 03 kwietnia 2021 14:02

W oczekiwaniu na Święta Zmartwychwstania Pańskiego łączymy się w przeżywaniu Tajemnic Paschalnych i życzymy, aby te Święta przyniosły radość ze zwycięstwa Chrystusa nad złem, śmiercią, ożywiły nadzieję i dały Jezusowy pokój.

Z darem serdecznej modlitwy

Matka Ksieni z całą Wspólnotą Sióstr.

25 MARCA- UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

Foto: 25 MARCA- UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
S. Stefania OSB cz, 18 marca 2021 08:44


Ant. Dzisiaj Bóg zstąpił na ziemię, / uwielbiajmy Wcielone Słowo.
=====
Ga 4, 4-5

Gdy nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo.
=====
MODLITWA
Boże, z Twojej woli w łonie Maryi Dziewicy odwieczne Słowo przyjęło ludzkie ciało; † spraw, abyśmy wyznając, że nasz Odkupiciel jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, * zasłużyli na udział w Jego Boskiej naturze. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-25a.php3

25 kwietnia- Dzień skupienia dla oblatów benedyktyńskich

Foto: 25 kwietnia- Dzień skupienia dla oblatów benedy...
S. Stefania OSB nie, 28 lutego 2021 10:05


Najbliższe spotkanie z o. Konradem Małysem z Tyńca odbędzie się 25 kwietnia 20121 r. o godz. 10.00 . Jeden z naszych oblatów złoży przyrzeczenia oblackie. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

11 LIPCA - UROCZYSTOŚĆ ŚW. OJCA NASZEGO BENEDYKTA, OPATA

Foto: 11 LIPCA - UROCZYSTOŚĆ ŚW. OJCA NASZEGO BENEDYK...
S. Stefania OSB so, 11 lipca 2020 09:18


Ant. Uwielbiajmy Boga, / który do swojej chwały przyjął Ojca naszego Benedykta.

RESPONSORIUM DO PIEŚNI ZACHARIASZA
Ant. Święty wyznawco Pański, Benedykcie, * Twój duch raduje się w Bogu, Twoim Zbawcy, / prowadź do nieba tych, którzy nic droższego nie mają od Chrystusa.
=====
MODLITWA

Boże, Ty ustanowiłeś świętego Benedykta, opata, znakomitym mistrzem dla tych, którzy poświęcają życie Twojej służbie, † spraw, abyśmy ponad wszystko stawiali miłość ku Tobie, * i z radosnym sercem biegli drogą Twoich przykazań. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

więcej: https://brewiarz.pl/vii_20/1107w2/index.php3?l=i

21 MARCA- ŚWIĘTO PRZEJŚCIA DO NIEBA ŚWIĘTEGO OJCA NASZEGO BENEDYKTA

Foto: 21 MARCA- ŚWIĘTO PRZEJŚCIA DO NIEBA ŚWIĘTEGO OJ...
S. Stefania OSB so, 21 marca 2020 08:21


Ant. Uwielbiajmy Boga / w dniu narodzin dla nieba / Ojca naszego, świętego Benedykta.
=
Ant. Benedykt wolał raczej trudzić się dla Boga / niż cieszyć się uznaniem tego świata.
=
MODLITWA
=
Boże, nasz Ojcze, Ty napełniłeś świętego Benedykta, opata, duchem Twojego Syna i uczyniłeś go wybitnym nauczycielem ewangelicznej doskonałości † spraw, abyśmy czcząc jego pełne blasku przejście do nieba, * zdążali do szczytów miłości i chwały. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=
Z nauk świętego Elreda, opata -patrz: https://brewiarz.pl/iii_20/2103w/godzczyt_osb.php3#czyt2
=
więcej: https://brewiarz.pl/iii_20/2103w/index.php3?l=i

14 luty- Odpust w naszym kosciele na św. Walentego

Foto: 14 luty- Odpust w naszym kosciele na św. Walentego
S. Stefania OSB so, 15 lutego 2020 12:09


W naszym kościele znajduje się obraz i relikwie św. Walentego.
====
Mszy św. odpustowej o godz. 17.00 przewodniczyć będzie bp. Janusz Stepnowski z błogosławieństwem narzeczonych

10 LUTY- UROCZYSTOŚĆ ŚW. SCHOLASTYKI, DZIEWICY- NASZEJ MATKI DUCHOWEJ

Foto: 10 LUTY- UROCZYSTOŚĆ ŚW. SCHOLASTYKI, DZIEWICY-...
S. Stefania OSB nie, 09 lutego 2020 10:19


Ant. Dzisiaj święta dziewica Scholastyka * weszła do radości swojego Pana / i razem z bratem cieszy się szczęściem wiekuistego życia.
=====
MODLITWA
Obchodząc święto świętej Scholastyki, dziewicy, prosimy Cię, Boże, † abyśmy za jej przykładem służyli Tobie z wierną miłością * i osiągnęli szczęście przebywania z Tobą. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/ii_20/1002w/index.php3?l=i
=====
oraz : https://4lomza.pl/index.php?wiad=27957
=====
oraz : https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-10a.php3

3 rocznica śmierci ś.p ks. Krzysztofa Brakonieckiego

Foto: 3 rocznica śmierci ś.p ks. Krzysztofa Brakoniec...
S. Stefania OSB pon, 19 sierpnia 2019 08:50

20 sierpnia wspominamy 3 rocznicę śmierci kapelana naszego Opactwa ś.p ks. Krzysztofa Brakonieckiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

21 MARCA- ŚWIĘTO PRZEJŚCIA DO NIEBA ŚWIĘTEGO OJCA NASZEGO BENEDYKTA

Foto: 21 MARCA- ŚWIĘTO PRZEJŚCIA DO NIEBA ŚWIĘTEGO OJ...
S. Stefania OSB cz, 21 marca 2019 14:45


Ant. Uwielbiajmy Boga / w dniu narodzin dla nieba / Ojca naszego, świętego Benedykta.
==
Jak Benedykt zapowiedział swoją śmierć braciom. II księga "Dialogów" św. Grzegorza Wielkiego- https://www.youtube.com/watch?v=nwrBrwV8K-0
==
Z nauk świętego Elreda, opata (Mowa 6) - Chrystus był jego życiem

Wspominamy dzisiaj dzień odejścia z tego świata świętego naszego ojca Benedykta. Przystoi zatem powiedzieć coś o nim. Widzę bowiem, że chętnie posłuchacie. Jako dobrzy synowie zebraliście się razem, aby się dowiedzieć o waszym ojcu, który "przez Ewangelię zrodził was W Jezusie Chrystusie". Wiemy, jaką była jego śmierć, wiemy, skąd odszedł i dokąd poszedł. Odszedł z tego świata, w którym my jeszcze żyjemy, a poszedł tam, gdzie jeszcze nie jesteśmy. Teraz nie możemy być razem z nim, ale bądźmy nadzieją i miłością. "Bo gdzie jest twój skarb - mówi Zbawiciel - tam będzie i twoje serce". Istotnie, albowiem gdy święty Benedykt żył jeszcze na ziemi, to przecież duchem i pragnieniem przebywał w ojczyźnie niebios.
Wspominamy więc dzisiaj przejście naszego Ojca Benedykta z tego świata do nieba. Przez Chrystusa przeszedł do Chrystusa: na tej ziemi wiara owocowała w nim przez miłość, a teraz widzi i wpatruje się w Tego, który jest pełnią wszelkiego dobra i zaspokaja wszelkie pragnienie. Chrystus był jego życiem, Ten, który powiedział o sobie: "Ja jestem drogą, prawdą i życiem". Chrystus jest życiem i On daje życie. On jest drogą wiodącą prosto i tą drogą przeszedł nasz święty Ojciec. Drogą życia była świętość Benedykta.

Odeszła do Domu Ojca Siostra -PAULA JANINA MARIA MALCZEWSKA O.S.B.

Foto: Odeszła do Domu Ojca Siostra -PAULA JANINA MARI...
S. Stefania OSB cz, 31 stycznia 2019 19:05


S. PAULA JANINA MARIA MALCZEWSKA O.S.B.
zasnęła w Panu
dnia 12 STYCZNIA 2019 r

przeżywszy lat 89
w Zakonie lat 74 (30 lat w Opactwie pw. Przenajświętszej Trójcy w Łomży
i 44 w Klasztorze Benedyktynek na Górze Oliwnej w Jerozolimie.)
profesji monastycznej lat 69

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu
15 STYCZNIA 2019 r. (godz. 14.00 czasu polskiego) w Klasztorze Benedyktynek na Górze Oliwnej w Jerozolimie.
W naszym przyklasztornym kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Łomży dnia 27.01.2019 r. (niedziela) o godz. 11.00 odbędzie się Msza Święta pogrzebowa dla przyjaciół, znajomych, którzy chcieliby pożegnać s. Paulę, ale odległość nie pozwoliła.

Zmarłą polecamy pamięci przed Panem.

Matka Ksieni z Konwentem.

20 stycznia- odprawiona została Msza święta i nabożeństwo w intencji jedności chrześcijan,

Foto: 20 stycznia- odprawiona została Msza święta i n...
S. Stefania OSB pon, 28 stycznia 2019 13:52


W naszym Kościele pw. Przenajświętszej Trójcy w Łomży została odprawiona wczoraj w intencji jedności chrześcijan Msza Święta o godz. 17.00, a po niej odbyło się specjalne nabożeństwo.
Mszy Świętej przewodniczył rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży ks. Jarosław Kotowski. Wspólnota alumnów łomżyńskiego seminarium prowadziła adorację Krzyża w duchu ekumenicznych spotkań Taize.
więcej: https://wzasiegu.pl/lomza/modlili-sie-o-jednosc-chrzescijan-foto/

« · 1 · 2 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę