Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 23 czerwca 2021 napisz DONOS@

KOLĘDA KS. BISKUPA I KONCERT KOLĘD - 3.12.2016 r.

Foto: KOLĘDA KS. BISKUPA I KONCERT KOLĘD - 3.12.2016 r.
S. Stefania OSB śr, 06 stycznia 2016 10:26

Dnia 3.01.2016 r. w naszym kościele mszę św. o godz. 8.00 przewodniczył Ordynariusz naszej diecezji J.E. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski. Po Mszy św. Ksiądz Biskup złożył wizytę kolędową i poświęcił nasz klasztor. Jak w każdą 1-wsza niedzielę miesiąca ks. kapelan wystawił Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Siostry adorowały aż do Mszy św. wieczornej. Na Mszy św. wieczornej gościłyśmy dziewczęta z DPS-u które zaśpiewały kilka kolęd.

Sympozjum poświęcone Słudze Bożej Magdalenie Mortęskiej (1554-1621)

Foto: Sympozjum poświęcone Słudze Bożej Magdalenie Mo...
S. Stefania OSB wt, 08 grudnia 2015 17:11

Dnia 2 grudnia 2015 r, s. Magdalena z naszego opactwa uczestniczyła w sympozjum naukowym w WSD w Toruniu poświęconym Słudze Bożej Magdalenie Mortęskiej (1554-1621) - ksieni chełmińskiej i reformatorce zakonu benedyktynek w Polsce. Tytuł sympozjum: Między mistyką a codziennością. Magdalena Mortęska i jej rola w reformie trydenckiej. Na sympozjum były obecne także mniszki benedyktynki z innych klasztorów naszej kongregacji i licznie zgromadzeni goście. Sympozjum to stanowiło preludium w procesie beatyfikacyjnym Matki Magdaleny Mortęskiej. Dzięki wielkiej gościnności Sióstr Pasterek posługujących w WSD w Toruniu, a zwłaszcza ich Siostry Przełożonej- s. Kingi Wardin, s. Magdalena mogła zwiedzić przepiękny Toruń , a zwłaszcza kościół p.w. św. Jakuba Apostoła, przy którym były kiedyś Mniszki Benedyktynki i z którego w 1628 roku zostało wysłano 9 sióstr na nową fundację w Łomży. Po zakończeniu sympozjum s. Magdalena wraz z innymi benedyktynkami udała się do Chełmna , gdzie wspołnie odśpiewała nieszpory przy grobie Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej i zwiedziała tamtejszy klasztor. Było to niesamowite przeżycie, z któreym podzieliła się ze współsiostrami ze swojego klasztoru. więcej informacji o sympozjum można odnaleźć na stronach internetowych:| http://ekai.pl/diecezje/torunska/x94715/torun-sympozjum-poswiecone-ksieni-reformatorce-magdalenie-morteskiej/ http://www.e-lubawa.pl/akutalnosc/7538/sympozjum-poswiecone-sluzebnicy-bozej-matce-magdalenie-morteskiej.html

REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT 1-3 lipca 2015 r.

Foto: REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT 1-3 lipca 2015 r.
S. Stefania OSB nie, 12 lipca 2015 20:04

Rekolekcje dla dziewcząt "Powołanie z wiary" odbyły się w dniach 1-3 lipca. Poprowadził je ks. Tomasz Grabowski- Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży WSPOMNIENIA JEDNEJ Z REKOLEKCJONISTEK: Po raz trzeci miałam okazję być na rekolekcjach u ss. Benedyktynek. Bardzo tęskniłam i pragnęłam przeżyć ten niesamowity czas przede wszystkim z Bogiem, ale też ze wspólnotą która zgromadziła się na rekolekcjach, jak i z siostrami. Te trzy dni minęły jak jeden dzień, jednak nawet tylko tyle wystarczy by Bóg zadziałał w naszych sercach i by usłyszeć Jego głos, który przemawia w różnych miejscach- nie tylko w kościele. Pierwszy dzień był dniem zapoznania się ze sobą. Przybyło wiele nowych, miłych, wartościowych i przyjaznych dziewcząt z którymi szybko nawiązałam kontakt. Kolejne dwa dni przeplatane różnymi czynnościami nadawały sens rekolekcjom. Był czas na pracę z siostrami, konferencje wygłaszane przez księdza, czas wolny, wspólne posiłki, rozmowy i przede wszystkim dużo czasu poświęconego wspólnej modlitwie. c.d. poniżej

W OPACTWIE ŁOMŻYŃSKIM

Foto: W OPACTWIE ŁOMŻYŃSKIM
S. Stefania OSB pt, 21 listopada 2014 15:49

Nasz klasztor należy do Kongregacji Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Już w minionych wiekach Kościół zachęcał klasztory benedyktyńskie do łączenia się w kongregacje. Celem kongregacji jest nawiązywanie kontaktów miłości między klasztorami do niej należącymi, udzielanie sobie wzajemnej pomocy oraz zachowywanie wspólnego ducha monastycznego. Kongregacja Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Mniszek Benedyktynek w Polsce została erygowana dekretem Stolicy Apostolskiej z dnia 21 czerwca 1932 roku; od dnia 8 października 1964 roku należy ona do federacji kongregacji monastycznych Zakonu świętego Benedykta. Do Kongregacji Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny należą również opactwa w: Krzeszowie, Przemyślu, Staniątkach i Żarnowcu oraz przeoraty konwentualne (niezależne) w: Drohiczynie, Sierpcu i Wołowie a także przeorat zwykły w Jarosławie (zależny od Opactwa w Przemyślu). Klasztory Kongregacji mogą być opactwami, przeoratami konwentualnymi i przeoratami zwykłymi. Nasz klasztor jest opactwem. Opactwami są klasztory ustanowione pod tą nazwą. Powinny one liczyć oprócz ksieni przynajmniej dwanaście profesek o ślubach uroczystych, mających stałość w tym klasztorze. Tak opactwa jak i przeoraty konwentualne posiadają własną kapitułę i własny nowicjat. We wspólnocie siostry zachowują miejsce według daty pierwszej profesji. Ksieni zajmuje wszędzie pierwsze miejsce. Więzią wspólnoty jest Chrystus.

Nasza Siostra Regina Wieteska OSB magistrem teologii !!!.

Foto: Nasza Siostra Regina Wieteska OSB magistrem teo...
S. Stefania OSB nie, 02 listopada 2014 11:24

Dnia 23 czerwca 2014 r. na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, nasza współsiostra Regina Barbara Wieteska OSB, obroniła pracę magisterską na temat: : Koncepcja pokoju w świetle życia i Reguły św. Benedykta z Nursji i uzyskała tytuł magistra teologii. Siostrze magister serdecznie gratulujemy!

REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT 1-4 lipca 2014 r.

Foto: REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT 1-4 lipca 2014 r.
S. Stefania OSB pon, 28 lipca 2014 14:32

Rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem : Powołani do miłości" odbyły się w dniach 1-4 lipca 2014 r.. poprowadził je ks. Tomasz Grabowski- Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży. WSPOMNIENIA JEDNEJ Z REKOLEKCJONISTEK: Już rekolekcji nadszedł dzień, a ja coraz bardziej denerwuję się. Wątpliwości wiele pojawia się: Co ja u Benedyktynek robić chcę? Nikogo nie znam i obawiam się. I jakaś klauzura. Co to w ogóle jest? Wchodzę w progi klasztornej furtki i w drzwiach widzę cień przechodzącej siostrzyczki, która wyszła zza klauzurki. :D Podchodzę, a siostra mnie mile wita i przedstawia się: mam na imię Margarita :D Chwila, moment coś mi się pomieszało. To imię w cale nie tak brzmiało. To była cudowna siostra Magdalena, która każdego zawsze rozwesela. Idę dalej, tam dziewczyn czternaście, a wśród nich widzę kogoś w sutannie. :D Ten piętnasty wśród pięknych pań, to ksiądz Tomasz, który jak się okazało, rekolekcji poprowadzić się bał. :D Nastrój miły i bardzo wesoły, to więc oznaka na nowe przygody. Wszyscy się szybko ze sobą poznali, wnet i pokoje nam przyporządkowali. Ksiądz Tomek jako człowiek dobrego serca, odprowadził nas i kilka minut z nami pomieszkał. :D Kolejny dzień po nieprzespanej nocy został napełniony energią z Słowa Bożego i uśmiechu s. Reginki uroczej. :D Chyba dlatego tak się jej przyglądałam, bo jak można być tak szczęśliwym, gdy wstaje się z samego rana. :D C.D. PONIŻEJ

KRONIKA PANIEN BENEDYKTYNEK ŁOMŻYŃSKICH

Foto: KRONIKA PANIEN BENEDYKTYNEK ŁOMŻYŃSKICH
S. Stefania OSB wt, 03 czerwca 2008 00:28

Fragmenty R o k    1 9 3 9   -    WSTĘP, LUTY - WRZESIEŃ (1-13.17.20.22. 24- 26. 30; ) PAŹDZIERNIK (1.3.5.6.9.12.15-17.22); LISTOPAD ( 1, 2.9): początek II wojny światowej DALSZA CZĘŚĆ KRONIKI W FORMIE J.P.G. 9 listopad.. 1939 r Czasy są nadzwyczaj niepewne. Na mocy przepisów konstytucji sowieckiej, dobra kościelne i klasztorne stały się własnością państwa. Żyjemy stale pełne trwogi, niepewne jutra. W każdej chwili spodziewamy się rewizji lub nawet wysiedlenia nas. Cenniejsze rzeczy oddajemy do przechowania znajomym i przyjaciołom klasztoru, te które ocalały w ukrytej piwnicy. Dziś wywiozłyśmy naszą bibliotekę do Nagórek do państwa Wszeborowskich. Słyszałyśmy, że książkami biblioteki w seminarium duchownym bolszewicy palili w piecach. Ogromnie lękamy się o naszą, by nie uległa takiemu samemu losowi, to przeciez prawdziwy skarb, jaki nam pozostał.

Uroczystość Trzech Króli 06 stycznia 2011 - Pierwsi oblaci benedyktyńscy w naszym Opactwie

Foto: Uroczystość Trzech Króli 06 stycznia 2011 - Pie...
S. Stefania OSB cz, 13 stycznia 2011 20:04

Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli - 06 stycznia - Dzień skupienia dla oblatów. Rozpoczął się Mszą Św, o godz. 8.00 na której kilku oblatów złożyło przyrzeczenia oblackie.

6 WRZEŚNIA- OTWARCIE OKNA ŻYCIA PRZY NASZYM OPACTWIE

Foto: 6 WRZEŚNIA- OTWARCIE OKNA ŻYCIA PRZY NASZYM OPA...
S. Stefania OSB pt, 17 września 2010 12:28

O godz. 17.00 J.E. Ks. Biskup . Stanisław Stefanek poświecił i otworzył Okno Życia, znajdujace się przy naszym Opactwie.

16 lipca- Uroczystość Matki Bozej Szkaplerznej.

Foto: 16 lipca- Uroczystość Matki Bozej Szkaplerznej.
S. Stefania OSB nie, 01 sierpnia 2010 16:17

Odpust Matki Bożej Szkaplerznej z góry Karmel W naszym kościele o godz 6.30 i 17.00 odbyły się Msze św. odpustowe. Podczas nich zostały poświęcone i nałożone szkaplerze Matki Bożej z góry Karmel. Odpust Matki Bożej Szkaplerznej poprzedziła 9 - dniowa nowenna odmawiana codziennie przez wszystkich wiernych po Mszy św. porannej.

11.07 UROCZYSTOŚĆ ŚW. OJCA NASZEGO BENEDYKTA, OPATA, PATRONA EUROPY

Foto: 11.07 UROCZYSTOŚĆ ŚW. OJCA NASZEGO BENEDYKTA, O...
S. Stefania OSB nie, 25 lipca 2010 15:56

Do tej uroczystości przygotowałyśmy się 9- dniowa nowenną. W naszym kościele odprawiły się Msze Św. o godz. 8.00 i 17.00. O godz. 17.00 Msza Św. odpustowa. z rozdaniem Medalików Św. Benedykta.

PRZYJMIJ MNIE, PANIE, WEDŁUG SŁOWA TWEGO, A BĘDĘ ŻYŁA I NIE ZAWIEDŹ NADZIEI MOJEJ

Foto: PRZYJMIJ MNIE, PANIE, WEDŁUG SŁOWA TWEGO, A BĘD...
S. Stefania OSB śr, 13 maja 2009 21:15


ZAŚLUBIONA CHRYSTUSOWI
Siostra Regina wobec obecnego ks. bpa Stanisława Stefanka poświęciła swoje życie na wyłączną służbę Panu. Wybrała na swego Oblubieńca Jezusa Chrystusa, a jako znak zaślubin przyjęła czarny welon, obrączkę, wianek i księgę modlitw monastycznych.

MIŁOSIERNYMI BĄDŹMY - OWOC PEREGRYNACJI OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO W ŁOMŻY

Foto: MIŁOSIERNYMI BĄDŹMY -  OWOC PEREGRYNACJI  OBRAZ...
S. Stefania OSB nie, 21 września 2008 13:47
WSPOMNIENIE:
Sobota/Niedziela 27-28.IX. – Kościół Panien Benedyktynek


- Słowa powitania i pożegnania skierowane do Pana Jezusa Miłosiernego


- AKT UWIELBIENIA MIŁOŚCI MIŁOSIERNEJ
- LITANIA DO ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY

- Litania o Miłosierdziu Bożym

ZWIĘŹLE O CODZIENNOŚCI

Foto: ZWIĘŹLE O CODZIENNOŚCI
S. Stefania OSB pon, 17 listopada 2008 17:04Zgodnie z charyzmatem naszego Założyciela Św. Benedykta codziennie trwamy na modlitwie przed Bogiem, uwielbiając Go wspólnie przez monastyczną liturgię godzin... a także wykonujemy wszelkie prace zgodnie z hasłem naszej Reguły: „Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony”.

ŻYCIE BENEDYKTYŃSKIE - DĄŻENIE DO CHRZEŚCIJAŃSKIEJ DOSKONAŁOŚCI

S. Stefania OSB śr, 21 stycznia 2009 16:47
Św. Benedykt poucza nas, że życie mniszki jest jedynie życiem doskonałego chrześcijanina, którego celem jest sam Bóg. Ten Bóg, w którym jest jedyna racja naszego bytowania na ziemi, Bóg, który nas stworzył i do którego musimy powrócić.
- POSZUKIWANIE BOGA GŁÓWNYM ZNAKIEM POWOŁANIA - ŻYCIE W RODZINIE ZAKONNEJ - ŚLUB STAŁOŚCI - KLASZTOR SZKOŁĄ SŁUŻBY BOŻEJ - ABY WE WSZYSTKIM BÓG BYŁ UWIELBIONY ! - PAX! - POKÓJ!

List pasterski o powołaniu kobiet konsekrowanych

Foto: List pasterski o powołaniu kobiet konsekrowanych
S. Stefania OSB nie, 01 sierpnia 2010 16:32

« · 1 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę