piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

Zastępcę od prezydenta różni... 158 zł

Wynagrodzenie obu zastępców prezydenta Łomży: Agnieszki Muzyk i Andrzeja Garlickiego, którzy rozpoczęli urzędowanie w ratuszu w styczniu, będzie wynosiło prawie 11 tysięcy złotych (brutto). Niewiele więcej – raptem o 158 złotych – zarabia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Andrzej Garlicki i Agnieszka Muzyk wiceprezydenci Łomży
Andrzej Garlicki i Agnieszka Muzyk wiceprezydenci Łomży

Pobory prezydenta Chrzanowskiego po burzliwej dyskusji w połowie grudnia ustalili miejscy radni. Wynagrodzenia zastępców prezydenta to już kompetencja prezydenta. Powszechnie spotykaną w kraju zasadą jest, że swoim podwładnym pryncypał płaci mniej niż sam zarabia. I tak też jest w Łomży. Agnieszka Muzyk i Andrzej Galicki pracę zaczęli w styczniu, więc póki co pensji jeszcze nie otrzymali, ale wiadomo ile będą zarabiać.
- Wynagrodzenie obu zastępców Prezydenta Miasta będzie wynosiło prawie 11 tys. zł brutto – przekazuje Łukasz Czech z ratusza.
„Prawie” 11 tys zł, bo dokładnie 10964 zł brutto.  
- Pensja zastępców prezydenta miasta składa się z czterech składników: wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, dodatku za wieloletnią wysługę lat oraz dodatku specjalnego - podaje Czech.
Przypomnijmy, że prezydent Chrzanowski z racji młodego wieku i nie otrzymuje dodatku stażowego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0