wtorek, 20 marca 2018 napisz DONOS@

Asystent prezydenta na etacie

Od wczoraj prezydent Łomży ma urzędowego asystenta. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w ratuszu na tym stanowisku został zatrudniony Kazimierz Gwiazdowski. To działacz Prawa i Sprawiedliwości z Radziłowa. Jest wiceprzewodniczącym sejmiku województwa podlaskiego, a kilka lat temu był nawet posłem na Sejm.

Kazimierz Gwiazdowski
Kazimierz Gwiazdowski

Kazimierz Gwiazdowski (53 lata) to były wieloletni – funkcje sprawował przez 16 lat - wójt Radziłowa. W 2006 roku objął mandat posła zastępując w Sejmie Romana Czepego, który zrzekł się funkcji posła w związku z wyborem na burmistrza Łap. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. Po przegraniu wyborów parlamentarnych w 2011 roku nie uczestniczył czynnie we władzach. W listopadzie 2014, startując z pierwszego miejsca w okręgu do sejmiku z listy PiS, wygrał mandat radnego województwa podlaskiego.
Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Chrzanowskiego Gwiazdowski w łomżyńskim ratuszu ma „pomagać” wiceprezydentowi Garlickiemu i zajmować się kwestiami inwestycyjnymi i pozyskiwaniem środków zewnętrznych.
Jak podaje Łukasz Czech jako asystent Kazimierz Gwiazdowski będzie pobierał wynagrodzenie w wysokości 4320 zł brutto.

Przypomnijmy już wcześniej prezydent Chrzanowski zatrudnił jako swojego doradcę  Mariusza Giełguta, który był szefem jego sztabu wyborczego. On zarabia 6005 zł miesięcznie (brutto).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0