wtorek, 20 marca 2018 napisz DONOS@

Puste miejsce…

Trzask łamanego opłatka znamy od najmłodszych lat. Wyciągając ku najbliższym dłoń z białą, kruchą pszeniczną „kartą” otwieramy przed nimi nasze serca przepełnione szczerym, czystym jak opłatek uczuciem. W znaku pustego miejsca przy wigilijnym stole, tego otwarcia dokonujemy także wobec innych. Na ile jednak gotowi jesteśmy urzeczywistniać symbolikę tego… pustego miejsca? W niedzielę, 14 grudnia, liczna grupa uczestników adwentowych rekolekcji w parafii Krzyża Świętego w Łomży nadała symbolice pustego miejsca wyjątkowo konkretną wartość ofiarując potrzebującym dar z samych siebie. Podczas trzydziestej czwartej edycji akcji „Oddaj krew… z Chrystusem”, przeprowadzonej w salach Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II, od sześćdziesięciorga dawców przyjęto 27 litrów krwi. To naprawdę bardzo, bardzo dużo!

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom!  Dziękujemy także paniom z łomżyńskiego oddziału Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz kapłanom parafii Krzyża Świętego w Łomży, którzy już siedem lat, słowem i przykładem, systematycznie zachęcają do oddawania krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy swą pracą i modlitwą wspierają to szlachetne dzieło, a wśród nich – paniom pracującym na plebanii.
Na nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego oraz Nowy Rok 2015 życzymy wszystkim obfitości Bożych łask i radości z uczestnictwa w ratowaniu ludzkiego życia i przywracaniu zdrowia.
Krwiodawców, ich rodziny, pracowników służby krwi oraz osoby, którym kiedykolwiek podano krew, zapraszamy do Kościoła Krzyża Świętego w Łomży na Mszę świętą w ich intencji, w niedzielę 4 stycznia o godz. 12.00, a następnie na spotkanie opłatkowe w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II.
Kolejna edycja akcji „Oddaj krew… z Chrystusem” przeprowadzona zostanie 22 marca 2015 roku. Już dziś zapraszamy do czynnego w niej uczestnictwa.

Fot. i tekst Tadeusz Babiel

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0