poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

„Problemy mieszkańców od dziś są moimi problemami”

36-letni Piotr Kłys z PiS objął formalnie urząd wójta Gminy Łomża. W drugiej turze wyborów samorządowych zdobywając ponad 54% głosów poparci mieszkańców pokonał dotychczasowego, rządzącego gminą przez 8 lat, Jacka Nowakowskiego. - Wyniki wyborów pokazały, że mieszkańcy gminy Łomża oczekują zmian – mówił nowo zaprzysiężony wójt gminy. - Moim celem nie jest bycie wójtem, ale – zgodnie z tym co deklarowałem w kampanii - zmiana gminy na lepsze. Problemy mieszkańców od dziś są moimi problemami – dodawał.

Piotr Kłys
Piotr Kłys

Obejmując urząd nowy wójt gminy dziękował za wybór i poparcie, ale także chciał „rozliczyć się” - - W trakcie kampanii padło wiele rzeczy pozytywnych i także wiele negatywnych. Ja te kierowane pod moim adresem puszczam w niepamięć, a jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam i proszę o wybaczenie – mówił Kłys podkreślając, że chce aby od teraz wszyscy radni niezależnie z jakiego komitetu zostali wybrani działali razem z nim dla dobra gminy.

Piotr Kłys przez ostatnie cztery lata był radnym gminy Łomża, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Do tegorocznych wyborów na wójta przystąpił jako kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość. W pierwszej turze wyborów 16 listopada poparło go 2 234 mieszkańców gminy, czyli 48,37% tych, którzy poszli na wybory. W wyborczej dogrywce zyskał 2 362 głosów czyli 54,4% poparcia mieszkańców.

PiS ma także zdecydowaną większość także w Radzie Gminy Łomża. Z 15 mandatów radni z tego komitetu objęli aż 11. Już kilka dni temu  przewodniczącym Rady Gminy Łomża został Mieczysław Kuzia (PiS) ze wsi Nowe Kupiski, a wiceprzewodniczącym Mieczysław Kaliściak (PiS) a ze wsi Rybno. Stanowiska w komisjach Rady Gminy mają być dzielone podczas kolejnej sesji pod koniec roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0