wtorek, 20 marca 2018 napisz DONOS@

Na przemytniczym szlaku

Łomża leży na europejskim szlaku także przemytniczym. Potwierdzają to kolejne doniesienia łomżyńskich celników. W ostatnich dniach, współpracując z pogranicznikami, zatrzymali oni dwa samochody osobowe wypakowane papierosami z przemytu. Szacunkowa wartość rynkowa kontrabandy to ponad 70 tys. złotych.

fot. IC Białystok
fot. IC Białystok

Jak przekazuje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku najpierw patrol funkcjonariuszy zatrzymał do kontroli w Łomży daewoo matiza. Podczas rewizji samochodu kierowanego przez 24-letniego mężczyznę celnicy znaleźli ponad 1,5 tys. przemycanych paczek papierosów. Kontrabanda znajdowała się w bagażniku i na tylnych siedzeniach auta.
Kolejny przemytnik wpadł również w Łomży. W oplu kierowanym przez 29-letniego Białorusina funkcjonariusze ujawnili 5 tys. paczek białoruskich papierosów schowanych w pięciu torbach.

Wobec osób przewożących kontrabandę Służba Celna wszczęła sprawy karne skarbowe. Oprócz wysokich grzywien, mężczyźni muszą liczyć się z utratą nielegalnego towaru, a właściciel opla również z przepadkiem samochodu.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0