poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Deutsch-Wagen-Tour w PG 1

Język niemiecki postrzegamy jest często przez uczniów jako nauka dość długich i trudnych słówek. Ten stereotyp postanowili przełamać nauczyciele pracujący w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży zapraszając do szkoły Magdalenę Jurowską, lektorkę projektu Deutsch-Wagen-Tour. Projekt przekonuje młodzież, że nauka języka niemieckiego może być łatwa i przyjemna.

„Deutsch-Wagen-Tour” jest projektem promującym naukę języka niemieckiego, który ma na celu zmotywowanie do nauki młodych uczniów przybywających tutaj do szkoły. Partnerami projektu są Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Ambasada Niemiec w Warszawie i Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD).
Udział w warsztatach językowych skierowany był do uczniów z 1 i 2 klasy gimnazjum. Dzięki nim zarówno młodzież jak i nauczyciele mieli okazję poznać nowoczesne metody nauczania i wykorzystane do nich pomoce dydaktyczne. Biorący w zajęciach udział uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać wiele informacji o Niemczech w formie ciekawych gier i zabaw. Gimnazjaliści za udział w konkursach i podczas warsztatów językowych otrzymali mnóstwo podarunków: koszulek, kubków, długopisów, notesów. Natomiast nauczyciele języka niemieckiego pracujący w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży otrzymali od lektorki projektu DWT pełen pakiet materiałów dydaktycznych, które będą stanowiły idealną bazę do stosowania i rozwijania pomysłów i form nauki przedstawionych podczas warsztatów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0