wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Droga na cmentarz

Tradycyjnie już mieszkańcy Łomży i najbliższej okolicy 1 i 2 listopada będą mogli korzystać z bezpłatnej linii autobusowej kursującej pomiędzy pięcioma cmentarzami - trzema w Łomży, a także w Piątnicy i Drozdowie. Zarówno w sobotę jak i niedzielę specjalna linia autobusowa przebiegać będzie trasą: Fadom, Wojska Polskiego, Spokojna, Przykoszarowa, Zawadzka, Sikorskiego, Aleja Legionów, Plac Kościuszki, Zjazd, Piątnica, Kalinowo, Drozdowo. Autobusy kursować będą co godzinę: od 9.00 do 16.00 (wyjazd z Fadomu) i od 10.00 do 17.00 (wyjazd z Drozdowa). Ci którzy na cmentarz wybiorą się swoimi samochodami muszą pamiętać, że zmienia się organizacja ruchu.

Jak poinformował ratusz 1 i 2 listopada zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy. Na ul. Sikorskiego, począwszy od ul. Górnej w kierunku Al. Legionów, będzie można parkować samochody na prawym pasie jezdni wzdłuż cmentarza. Ponadto, jadąc na cmentarz przy ul. Kopernika, będzie można zostawić auto na parkingu Sądu Rejonowego przy ul. Polowej 1 (wjazd od strony ul. Kopernika). Parking ten zostanie udostępniony mieszkańcom i odwiedzającym groby bliskich od 31 października od godz. 16.00 do 3 listopada do godz. 7.00. W podobnych godzinach będzie można parkować pojazdy przy budynku byłego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Nowej 2 (od ul. Nowej).
Kierowcy, wzorem lat ubiegłych, mogą również korzystać z parkingu przy budynku byłego Urzędu Wojewódzkiego od strony ul. Kopernika, jak również z parkingu przy Placu Niepodległości.
Więcej miejsc parkingowych mają do dyspozycji kierowcy przy ul. Przykoszarowej. W związku z przebudową tej ulicy powstały 54 nowe miejsca parkingowe w okolicy cmentarza.
Natomiast przy ul. Wojska Polskiego, po prawej stronie w kierunku Ostrołęki na odcinku przedłużającym ciąg pieszy, wydzielony zostanie pas jezdni o szerokości ok. 1,5 m, co zapewni pieszym bezpieczne dojście do cmentarza. Kierowców o zwężeniu jezdni w tym miejscu informować będą ustawione czasowo znaki drogowe.

 

cz
cz, 30 października 2014 14:42
Data ostatniej edycji: cz, 30 października 2014 14:47:24

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0