piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

Samorządowcy dorzucili się do policyjnego radiowozu

33 tysiące złotych przekazały w sumie samorządy miasta Łomża i gmin Piątnica i Łomża na dołożenie do zakupu nowego radiowozu dla dzielnicowych. To mniej więcej połowa wartości auta, a resztę pokryła Komenda Główna Policji. Nowa kia ceed jeszcze dziś ma wyjechać na pierwsze patrole. - Zapewniam, że samochód będzie widoczny zarówno na ulicach miasta jak i na terenie gmin Piątnica i Łomża – mówił podinsp. Jacek Adamski komendant miejski policji w Łomży dziękując szefom trzech samorządów za wsparcie.

Uroczystość przekazania samochodu odbyła się na Starym Rynku w Łomży, gdzie zjawili się prezydent Mieczysław Czerniawski i wójtowie Edward Łada i Jacek Nowakowski.
- Kilka miesięcy temu, gdy zwracaliśmy się z prośbą o wsparcie spotkaliśmy się z bardzo przychylnym odbiorem – dziękował rządcom samorządów komendant Adamski. 
Najwięcej środków na nowy radiowóz przekazał samorząd miasta. To kwota 20 tysięcy złotych, ale jak podkreślał prezydent Czerniawski z kasy miasta do łomżyńskiej komendy w tym roku trafiło także 45 tysięcy złotych na komputeryzację.  
Na zakup policyjnego auta gmina Piątnica dała 8 tys zł.
- To jest 4 radiowóz do którego zakupu się dokładamy. Wcześniej kupiliśmy policji 3 samochody – mówił wójt Edward Łada dodając, że liczy iż los tego samochodu nie będzie taki jak poprzednich, które zostały zabrane. 
Najmniej – 5 tysięcy złotych – do zakupu nowego policyjnego auta dołożyła gmina Łomża. Jej wójt Jacek Nowakowski także podkreślał, że zawsze z chęcią wspiera policję.   

Nowy policyjny radiowóz nim wyruszył w swój pierwszy patrol został poświęcony przez ks. Mirosława Orłowskiego kapelana łomżyńskiej policji.

161121091207.gif
cz
śr, 08 października 2014 11:43
Data ostatniej edycji: śr, 08 października 2014 12:57:58

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0