poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

„Bezpieczny pieszy” w cenie

40 kierowców i 16 pieszych otrzymało wczoraj mandaty od łomżyńskich policjantów, którzy w ramach akcji „bezpieczny pieszy” bardziej niż zwykle postanowili się przyjrzeć zachowaniu kierowców i pieszych na drodze. Z podsumowania wynika, że więcej występków „zaliczyli” piesi, ale w ich przypadku zazwyczaj kończyło się na słownym pouczeniu. Kierowcy za błędy płacą...

Jak przekazuje Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji w akcję, która objęła nie tylko Łomżę, ale i podłomżyńskie gminy zaangażowanych było 12 policjantów i policjantek. Z raportu z akcji wynika, że kierowcy dopuścili się 41 wykroczeń. Dwa z nich to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, a 39 opisano jako „inne”. Piesi na sumieniu mieli więcej. Dwóch pieszych nie dostosowało się do sygnalizacji świetlnej, czyli przechodziło „na czerwony”, 40. kolejnych przechodziło przez jezdnię w miejscach do tego niedozwolonych, a 6. popełniło jeszcze inne wykroczenia. 
Wszyscy przyłapani przez policjantów kierowcy mają ponieść karę za występki na drodze. 40 z nich policjanci wystawili mandaty, a wobec 1. zapowiedziano skierowanie wniosku do sądu o jego ukaranie. Spośród łamiących przepisy ruchu drogowego pieszych większość – 32 – otrzymało ustne pouczenie, a „tylko” 16. mandaty karne.

cz
pt, 03 października 2014 10:09
Data ostatniej edycji: śr, 08 października 2014 10:10:58

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0