poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@

Prawie najlepsi wśród policjantów

11. miejsce zajęła para łomżyńskich policjantów sierż. szt. Krzysztof Kolator i st. post. Krzysztof Pruszkowski w finale ogólnopolskiego XXI Turnieju Par Patrolowych. O miano najlepszego patrolu policji rywalizowały 34 ekipy ze wszystkich Komend Wojewódzkich Policji, a także z Komendy Stołecznej Policji – po dwie z każdej komendy. Łomżanie lepiej wypadli w teście, na torze przeszkód i w strzelaniu a nieco słabiej w stosowaniu technik obezwładniania oraz interwencji i udzielaniu pierwszej pomocy.

Łomżyńska para policjantów do finału dostała się obok pary z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, która to od 15 lat zawsze znajduje się czołówce policyjnego turnieju. W tym roku białostocczanie po raz czwarty z rzędu wygrali tę rywalizację.  Dobry występ łomżan, który indywidualnie w trzech z pięciu rozgrywanych konkurencji  znaleźli się w pierwszej dziesiątce, a w dwóch pozostałych w drugiej dziesiątce, i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 11 miejscu, sprawił, że pary z województwa podlaskiego drużynowo zajęły drugie miejsce.  

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim laureaci konkursu spotkali się z Wojewodą Podlaskim panem Maciejem Żywno i Podlaskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinspektorem Sławomirem Mierzwą, którzy gratulowali funkcjonariuszom oraz wręczyli nagrody i pamiątkowe grawertony.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0