poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Kolejny wyrok za halę

W poniedziałek, w Białymstoku, zapadł wyrok nakazujący miastu zapłatę za kolejną fakturę wystawioną przez jednego z podwykonawców za prace przy budowie nowej hali targowej. Przedsiębiorca z okolic Ostrołęki tym razem „wygrał” sprawę dotyczącą kwoty 285 tysięcy złotych plus ustawowe odsetki. Miasto ma także zwrócić mu koszty jakie poniósł w związku z wniesieniem sprawy do sądu i zapłacić za jego prawnika. Wyrok nie jest prawomocny.

Otwarcie miejskiej hali targowej
Otwarcie miejskiej hali targowej

To już kolejny niekorzystny dla miasta wyrok sądu uznający solidarną odpowiedzialność miasta za nieopłacone faktury za prace jakie wykonywali podwykonawcy budujący nową halę targową przy ul. Sikorskiego w Łomży. Pierwsze wyroki w tej sprawie zapadały dwa tygodnie temu. (zobacz: Sąd nad halą targową)
Jeden z przedsiębiorców, który wówczas wygrał w pierwszej instancji sprawę o zapłatę należnych mu pieniędzy mówi, że miasto wystąpiło do sądu z wnioskiem o uzasadnienie wyroku, co może oznaczać, że zamierza się odwoływać od niego. Przedsiębiorca mówi, że wydaje mu się, że władze Łomży chcą przeciągnąć w czasie wypłatę należnych im pieniędzy.

zobacz: Prokurator przy nowej hali targowej


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0