poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Przedwyborcza „gorączka” radnych

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta poinformowano o utworzeniu nowego kluby radnych o nazwie „Łomża Nasze Miasto”. Utworzyło go 5 radnych, z który dwóch dotychczas było w klubie „Samorządowe Porozumienie Łomży”. Teraz ten klub poinformował o „wykluczeniu” ich ze swojego grona. Jak przekazuje radny SPŁ Witold Chudziński zrobiono to „jednomyślnie”.

Chodzi o radnych Andrzeja Wojtkowskiego i Andrzeja Modzelewskiego. Obaj w 2010 roku dostali się do Rady Miasta startując z list KWW „Samorządowe Porozumienie Łomży”. W listopadowych wyborach samorządowych takiego komitetu wyborczego już nie będzie. Część jego radnych zamierza startować do nowej Rady Miasta z list KWW „Razem dla Łomży”, a radni Wojtkowski i Modzelewski z list KWW „Łomża Nasze Miasto”.  Wraz z trójką dotychczas „niezależnych radny”: Jan Bajno, Hanka Gałązka, Jan Jarota, którzy także mają być na listach tego komitetu, już teraz zawiązali nowy klub w starej Radzie, o czym poinformowali na początku wczorajszej sesji.
Koledzy z klubu radnych SPŁ wcześniej jednak o tym nie wiedzieli, bo radni nie złożyli oficjalnie oświadczeń, że z niego wychodzą. Dlatego klub SPŁ czyli 5. pozostałych w nim radnych, jednogłośnie usunęło ich ze swoich szeregów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0