poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Owoce i warzywa w szkole

Ponad 1700 uczniów łomżyńskich podstawówek w szkołach będzie otrzymywało owoce i warzywa. Wszystkie miejskie szkoły podstawowe zgłosiły się do udziału w programie „Owoce i warzywa w szkole”. Dzieci w ramach programu będą otrzymywały przez 10 tygodni w semestrze bezpłatnie po 2 lub 3 porcje owocowo-warzywne, w których skład będą wchodziły: jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchew, rzodkiewka, słodka papryka, kalarepa, pomidorki, sok owocowy, warzywny lub owocowo-warzywny. Koszt takiej porcji to 1,6 zł, a płaci za nie Agencja Rynku Rolnego.

Program realizowany będzie po raz szósty. W roku szkolnym 2014/2015 w skali kraju koszty programu wyniosą ok. 100 mln zł, przy czym zdecydowana większość środków pochodzi z budżetu UE (88 proc.).
Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz proponowanie zdrowego odżywiania poprzez działania o charakterze edukacyjnym.  
Jak informuje ARR, warunkiem dostarczania produktów w tym semestrze, jest zawarcie umowy pomiędzy szkołą, a zatwierdzonym dostawcą. 

Oto lista łomżyńskich podstawówek i zgłoszonych przez nie uczniów do programu „Owoce i warzywa w szkole”:
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Władysława  Broniewskiego - 193 
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława  Staszica - 350 
Szkoła Podstawowa Nr 7 im. A. Mickiewicza - 402 
Szkoła Podstawowa Nr 8 - 13 
Szkoła Podstawowa Nr 9 - 473 
Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II - 280


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0