poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

To już „specjalista”

Trzeci raz w tym roku policjanci informują o zatrzymaniu tego samego mężczyzny, który w ten sam sposób okradał pacjentów gabinetów lekarskich. We wrześniu jego ofiarą stali się pacjenci przychodni przy Piłsudskiego i gabinetu dentystycznego przy Mazowieckiej. W sumie okradł ich na niemal 4 tys zł. Złodziej za każdym razem, teraz też, kradł będąc na przepustce z... więzienia.

Złodziej z Łomży wyspecjalizował się w takich kradzieżach. Mężczyzna działa zawsze według tego samego scenariusza. Wykorzystując chwilową nieuwagę pacjentów szukających pomocy u lekarzy kradnie z pozostawionych przez nich kurtek czy torebek portfele z pieniędzmi, dokumentami i kartami kredytowymi. W połowie roku policjanci z Łomży złapali go po serii 8 kradzieży z maja i czerwca. Później wpadł w Zambrowie, gdzie okradał m,in. pacjentów szpitala. Teraz znowu „zaatakował” w Łomży. Jednemu z poszkodowanych zabrał marynarkę wraz z portfelem i telefonem komórkowym, drugiemu portfel w którym były dokumenty, karty kredytowe i 2,6 tys zł w gotówce. 
Policjanci tym razem szybko ustalili sprawcę kradzieży, gdy okazało się że łapany poprzednio złodziej znowu wyszedł na przepustkę z więzienia, w którym miał odsiadywać karę za kradzieże z poprzednich lat. Mężczyzna, tak jak i dwa razy wcześniej, przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jeszcze dziś ma być znowu przewieziony do więzienia...


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0