wtorek, 20 marca 2018 napisz DONOS@

„Strażaczki” na medal

Drużyna kobieca Ochotniczej Straży Pożarnej z Jeziorka zajęła drugie miejsce podczas rozgrywanych po raz piaty Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym OSP. Lepsze od nich okazały się tylko zawodniczki z OSP Szepietowo. Nieco słabiej niż panie w zawodach wypadli strażacy z Jeziorka, którzy zajęli piąte miejsce.

W rywalizacji drużyn strażaków ochotników wystartowało 15 zespołów męskich i 9 kobiecych z jednostek OSP w całym województwie. Zmagania odbywały się w dwóch punktowanych konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe, a dodatkowym elementem była musztra, nie miała jednak ona wpływu na końcowe wyniki zawodów.
W rywalizacji mężczyzn strażacy z Jeziorka sztafetę pokonali z drugim czasem, ale doliczone trzy punkty karne zepchnęły ich z podium. Straty nie udało się odrobić w ćwiczeniach bojowych, gdzie „nasi” zawodnicy załapali kolejne 5 punktów karnych. Zawody wśród drużyn męskich wygrali gospodarze – OSP Rudka.
Lepiej niż mężczyźni na zawodach strażaków poradziły sobie panie z Jeziorka. Sztafetę pożarniczą pokonały z drugim czasem, ćwiczenia bojowe z trzecim, ale wobec tego, że nie „zyskały” nawet jednego punktu karnego w klasyfikacji generalnej utrzymały drugie miejsce.

na podstawie: KW PSP Białystok

161121091207.gif
Foto: fot. KW PSP Białystok
Foto: fot.  KW PSP Białystok
Foto: fot. KW PSP Białystok
Foto: fot. KW PSP Białystok
Foto: fot. KW PSP Białystok
Foto: fot. KW PSP Białystok
Foto: fot. KW PSP Białystok

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0