czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Budżet obywatelski Łomży 2015 wystartował

Od wczoraj można już zgłaszać pomysły inwestycji do II edycji budżetu obywatelskiego w Łomży Ratusz poinformował o tym wczoraj tuż przed zakończeniem pracy urzędników. Zadania można zgłaszać do 29 sierpnia. Aby trafiło na listę do głosowania musi zostać złożone na odpowiednim formularzu, z podpisami minimum 10 osób popierających realizację pomysłu, ale także inwestycja musi być na majątku miejskim i mieścić się w katalogu zadań samorządu, a koszty realizacji nie mogą przekroczyć 150 tys. zł.

Wypełniony formularz z zadaniem, które w ramach budżetu obywatelskiego miałoby zostać zrealizowane w przyszłym roku należy wysłać listem na adres Urzędu Miejskiego w Łomży z dopiskiem „Budżet Obywatelski–INICJATYWY” lub złożyć osobiście w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży przy ul. Stary Rynek 14 (parter). Zgłoszenia można dokonać również przez Internet, przesyłając wypełniony, zeskanowany formularz na adres budzetobywatelski@um.lomza.pl. 
Głosowanie mieszkańców i wybór zadań do realizacji mają odbyć się we wrześniu.

W sumie cały budżet obywatelski Łomży 2015 roku, zgodnie z ostatnimi zapowiedzieli prezydenta, miałby wynieść 1 mln zł – czyli jakieś 0,3% budżetu miasta – choć ostateczna decyzja w tej kwestii należy nie do prezydenta, ale do miejskich radnych.  
Wiadomo na pewno, że kwota zostanie rozdzielona po 30 procent na strefy: Południe, Centrum i Łomżyca, a pozostałe 10 proc. ma rozdzielić Zespół Koordynujący, zachowując kolejność wynikającą z głosowania mieszkańców.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0