sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@

1500zł grzywny i półroczny zakaz jazdy za przekroczenie prędkość o 51 km/h

Grzywnę w wysokości 1500 złotych oraz półroczny zakaz jazdy po Polsce wymierzył Sąd Rejonowy w Zambrowie kierowcy, którzy przez Mężenin “pędził” 101 km/h. Mężczyzna wykroczenie popełnił w piątek, ale w związku z tym, że to Litwin sąd sprawą zajął się w trybie przyspieszonym.

O sprawie poinformował oficer prasowy KPP w Zambrowie. To właśnie policjanci z tego miasta, którzy w piątek patrolowali drogę krajową nr 8 w miejscowości Mężenin zatrzymali do kontroli volkswagena, którym kierował 29-letni Obywatel Litwy. Mężczyzna jadąc w kierunku Warszawy, w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość 50 km/h, przekroczył ją o 51 km/h. 
- W związku ze stworzeniem przez kierującego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu dla innych użytkowników oraz pieszego funkcjonariusze zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy oraz skierowali w trybie przyspieszonym wniosek do sądu o ukaranie – podaje policjant. 
Sąd Rejonowy w Zambrowie, po rozpatrzeniu sprawy, uznał winę Litwina i nałożył na niego grzywnę 150 zł i z półroczny zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0