wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Obywatelskie przyspieszenie w ratuszu

Podział miasta na 3 części, aby dać „możliwość zrealizowania dobrych pomysłów mieszkańcom Łomży nie tylko na osiedlach”, i więcej pieniędzy niż w tym roku „załóżmy 600 tysięcy” - tak przyszłoroczny budżet obywatelski w Łomży widzi prezydent Mieczysław Czerniawski. Podstawową zmianą ma być jednak to, że projekty do realizacji, w ramach budżetu obywatelskiego w przyszłym roku, mają być znane już za 80 dni.

Mapa podziału miasta na okręgi w ramach Budżetu Obywatelskiego
Mapa podziału miasta na okręgi w ramach Budżetu Obywatelskiego

Harmonogram budżetu obywatelskiego Łomży 2015 zakłada, że w najbliższy poniedziałek zostanie przedstawiony projekt regulaminu na podstawie którego będą zgłaszane i wybierane projekty, które władze miasta będą musiały zrealizować w przyszłym roku. Zgłaszanie zadań do budżetu ma odbywać się w drugiej połowie sierpnia, głosowanie we wrześniu, a już 30 września powinny zostać ogłoszone wyniki. Jak przekonywał prezydent Czerniawski pozwoli to wprowadzenie pilnych z punktu widzenie mieszkańców zadań, które nie załapią się na finansowanie z puli środków „budżetu obywatelskiego” do przyszłorocznego budżetu miasta. 
Mniej więcej w tym czasie ma być znana kwota jaką miasto będzie mogło przekazać na „budżet obywatelski”. 
- Będą proponował o wiele większą sumę na budżet obywatelski niż było w tym roku (300 tys zł – dop. red.) - mówił prezydent Mieczysław Czerniawski unikając deklaracji co do konkretnej sumy np. 1 mln zł, która padła z jego ust podczas ogłaszania wyników głosowania mieszkańców w tegorocznej edycji. - Załóżmy, że będzie to kwota 600 tys zł. - mówił tłumacząc, że przy podziale miasta na trzy sektory: Centrum, Łomżyca i Południe, będzie zapewniona możliwość realizacji w każdym z nich zadania za 200 tys zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0