poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

Na dwóch gazach... Z papierami i bez

Sześciu pijanych kierowców zatrzymali w weekend policjanci w okolicach Łomży. Czterem od razu zatrzymano prawa jazdy, dwóch kolejnym nie można było tego zrobić, bo to recydywiści, którzy już wcześniej stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pierwszego z pijanych kierowców policjanci zatrzymali w piątek po południu w Jedwabnem. Kierujący ciągnikiem 28-letni mężczyzna miał 1,36 promila alkoholu. Kolejny pijany kierowca jechał w sobotę rano przez Piątnicę. 36-latek kierował fordem fiestą  mając w sobie 0,6 promila alkoholu. 
Tego samego dnia po południu w Rostkach zatrzymano 30-letniego kierowcę BMW , który wydmuchał 1,55 promila alkoholu, a wieczorem w Jednaczewie  59-latka jadącego renaultem laguną z 1,63 promilem alkoholu. 
W nocy z soboty na niedzielę w Kisielnicy ręce policjantów wpadł 24-latek prowadzący pod wpływem alkoholu (0,9 promila) opla omegę, a w niedzielę przed wieczorem w Stanisławowie 25-latek kierujący oplem astrą  (1,49 promila). Ten kierowca, podobnie jak pijany kierowca ciągnika zatrzymany w piątek w Jedwabnem, jechali pod wpływem alkoholu mimo, że nie mieli uprawnień do kierowania pojazdami. 

Za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego Kodeks Karny w przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W razie skazania za to przestępstwo sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do lat 10.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0